To byla anabáze

Pokec o všem a o ničem, vtípky atd....

Moderátor: Vedení klubu

Odpovědět
Zdenek

To byla anabáze

Příspěvek od Zdenek »

Když už nastal čas nabídnout moji motorku k prodeji, potřeboval jsem ještě vyřešit jeden papírový problém který mě zbyl po předchozím majiteli. V TP měl zapsáno výkon 25kW místo 33kW motorka však přiškrcená nebyla, on to přihlašoval na svého osmnáctiletého syna aby na ní mohl jezdit a zřejmě i kvůli daním (dovážel z USA různé dopravní prostředky). Že jsem to přehlédl byla moje blbost, ale později mě to nevadilo. Když jsem však začal řešit prodej chtěl jsem dát vše do pořádku. V Hondě v HK mě vyšel vstříc pan Ramba motorku prohlédl a potvrdil že uškrcená není. Volal na zastoupení Hondy zda mě na základě jeho zprávy vystaví potvrzení pro zapsání správného výkonu do TP, A teď pozor, ano vystaví ale na základě výkonového diagramu z certifikované motorové brzdy opatřené kulatým razítkem. A kde ji hned sehnat, tak pan Ramba vyjednal že nakonec postačí certifikát TUV a dal mě kontakt na firmu pana Látra který vlastní závodní tým. Následovala další cesta do Hradce a motorku mě odbrzdili a potřebné dokumenty vystavili. Bylo zvláštní sledovat motku se kterou si při jízdě jen tak bubláte, jak točí plné otáčky a rychlost vystoupala až na 165 km/hod. Byla středa a tak jsem s papíry rychle spěchal v dešti k panu Rambovi do firmy Nokamoto.
HK. Bylo již 17 hod. a on říkal že to bude běh na delší trať. Na pátek se již ohlásil potencionální kupec a já už věděl že to bude špatné. Jaké však bylo překvapení když mě pošta v pátek ráno doručila dopis z Hondy kde bylo požadované potvrzení. Ihned jsem běžel na registr nechat zapsat správné údaje. A teď třešnička na dortu, po zapsání mě paní na registru sdělila že v registru je výkon zapsán správně pouze ho někdo účelově vepsal do TP! Inu jsme v Česku. Nemohl jsem to tušit a bez toho potvrzení by mě to asi neopravili. Náklady ? Motorová brzda 1500,- dopis z Hondy 1100,- a panu Rambovi ještě musí nějaký prezent dovézt za jeho heroický výkon.
Nicméně v pátek si moji už bývalou motorku odvezl osmadvacetiletý natěšený klučina do Prahy . Tak ať mu dobře slouží .
Zdenek

MotoVšem

Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: To byla anabáze

Příspěvek od Pjažák »

Tak to jsi dostal pěkný dárek k narozkám ! :rofl:

čabas P.
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: To byla anabáze

Příspěvek od Jara Cimrman »

Zděndo to nevymyslíš, to musíš prožít. J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: To byla anabáze

Příspěvek od Dovi »

 
Ahoj Zdeňku,

prosím Tě, mohl bys mi poskytnout sken nebo fotku toho grafu z brzdy (s naměřenýma křivkama krouťáku a výkonu v závislosti na otáčkách)?

Ať tento cenný materiál nezapadne, přidal bych to s Tvým svolením k souhrnným informacím o VT750.

Díky
Dovi
 
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Zdenek

Re: To byla anabáze

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj Dovi, bohužel to nemám v ruce, odevzdal jsem to v Hondě v HK. Pozeptám se zda to tam nemají, ale myslím si že to poslali do Prahy . Když to získám tak ti to pošlu.
Zdenek

Využívám přihlášení k oznámení, že "secretary" Marty po dohodě, umazal rok mého narození za mým nickem a Martymu tímto vzkazuji, že se mu to povedlo a veřejně mu děkuji za zajištění nastříkání mého blatníku :clap: .
Zdenek
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: To byla anabáze

Příspěvek od Dovi »

 
Zdeněk píše:Ahoj Dovi, bohužel to nemám v ruce, odevzdal jsem to v Hondě v HK. Pozeptám se zda to tam nemají, ale myslím si že to poslali do Prahy . Když to získám tak ti to pošlu.
Zdenek
 
Ahoj Zdeňku,

to bys byl moc hodný, a děkuju Ti už předem i za ostatní Shadowkáře.

Já totiž v koutku duše doufal, že než jsi ten originál protokolu z brzdy dal z ruky pryč, že sis třeba udělal kopii - třeba i pro toho nového majitele, kterého by mohl průběh krouťáku přímo zajímat (přece jenom to málokdo u své motorky má).

Nebo možná by to byli ochotni ještě jednou vyjet přímo z té brzdy v týmu u pana Látra - třeba ještě ta naměřená data ze systému nevymazali... ?

V každém případě díky Ti moc za ochotu.

Srdečně zdraví
Dovi
 
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy, pokec a zábava“