verva 100

Odpovědět
trafika
Příspěvky: 31
Registrován: pon 18. lis 2013 19:27:18
Motorka: honda shadow
Povolání:
Bydliště: Oznice
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

verva 100

Příspěvek od trafika »

Kluci může na tento benzin (od Benziny) jezdit Shadovka C2 1100.?
Nejde o cenu,nebo výkon,ale jestli to neškodí motoru.
Nebo raději dávat nyní novinku Vervu 95?(ta je buhužel nejblíže na benzince v olmiku :( )
Dík za Vaše názory i zkušenosti a tímto benzinem

Motopark

Uživatelský avatar
SŮĎA
Secretary Officer
Příspěvky: 904
Registrován: pon 18. bře 2013 20:47:46
Motorka: VT 1100 C
Povolání:
Bydliště: Zdice
Udělil poděkování: 7 x
Obdržel poděkování: 21 x
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od SŮĎA »

C2 nejlíp lezdí na rum z Jindřichova Hradce s příměsí pivo od Šafiho v poměru 3:1.
Dělám si srandu, jakej benzín máš na mysli? U Benziny N95 no problema.
trafika
Příspěvky: 31
Registrován: pon 18. lis 2013 19:27:18
Motorka: honda shadow
Povolání:
Bydliště: Oznice
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od trafika »

myslel jsem toto:VERVA 100
​Špičkové palivo pro nejvyšší výkony. Vysokooktanový benzin Verva 100 mohou řidiči načerpat již na 108 čerpacích stanicích Benzina plus. Prémiový vysokooktanový automobilový benzin Verva 100 byl vyvinut s cílem zlepšit výkon motoruv různých klimatických podmínkách a automobilech s proměnlivou zátěží a vyšším kompresním poměrem.
pokračování
Při vzniku tohoto špičkového paliva byla použita nová speciální formulace aditivace a moderní typy přísad, které výrazně snižují třecí ztráty a mají příznivý vliv na zvýšení výkonu motoru.

Speciální formulace aditivace paliva Verva 100 zaručují současně i menší spotřebu. Verva 100dokáže snížit ztráty způsobené třením, a energie vzniklá při spalování tak může být efektivně využita. Benzin Verva 100 udržuje díky svým vlastnostem motor v čistotě a zajišťuje jeho maximální výkon. Čisticí efekt se příznivě projevuje na čistotě sacích ventilů, vstřikovačů i celého spalovacího prostoru, likviduje také starší usazeniny a chrání celý palivový systém před korozí. Palivo navíc splňuje i ty nejpřísnější ekologické požadavky, protože je bezsirné.

nebo toto:VERVA 95
​Prémiový aditivovaný benzin. Při vývoji tohoto nového 95 ti oktanového benzinu byla vytvořena nová formulace aditivace s použitím nejmodernějších typů mazacích přísad a detergentů,se zajištěním antioxidačních i antikorozních ůčinků. Tento automobilový benzin doplňuje kolekci prémiových paliv v oktanové hladině 95.
pokračování
Splňuje náročné požadavky našich zákazníků na moderní jízdu
;)
Uživatelský avatar
SŮĎA
Secretary Officer
Příspěvky: 904
Registrován: pon 18. bře 2013 20:47:46
Motorka: VT 1100 C
Povolání:
Bydliště: Zdice
Udělil poděkování: 7 x
Obdržel poděkování: 21 x
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od SŮĎA »

100 dávám na zimu, když je motorka zazimovaná, neměla by obsahovat takový procento vody jako 95 což znamená, že se v nádrži neusazuje voda. Klimatický podmínky jsou v ČR většinou stabilní. Zbývá pořešit výkon motoru, v našem případě skoro nezávodíme 8-)
plus větší ochranu motoru, jak je psáno, spojenou s náklady na PH za celou sezonu ;)
Osobně si myslím, že Naturalem motoru neuškodíš, ale třeba se ti ozve někdo, kdo jezdí na Vervu.
trafika
Příspěvky: 31
Registrován: pon 18. lis 2013 19:27:18
Motorka: honda shadow
Povolání:
Bydliště: Oznice
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od trafika »

Já doufám,že žadný benzin neobsahuje vodu :o
Uživatelský avatar
Shiny
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 22:34:57
Motorka: Honda Shadow VT 750 CS
Povolání: Pracující důchodce
Bydliště: Dobřichovice Praha západ
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Shiny »

Všechny obsahují vodu. Ale to přes sezonu kdy jezdíš neřeš. Jistě, že do motky je vždy lepší benzín víceoktanový. Ale uvědom si, že máš motorku nejméně 10 let starou a motor už trošku víc jetej a tak tam benzín moc nehraje roli. Verve má sice trošku větší účinnost, ale na starším motoru to moc nepoznáš. Ale ten rozdíl v ceně poznáš hned :-)) Mluvím o motorech Hondy VT, jsou to pomaloběžné motory a tam ten lepší benzín až tak moc nepoznáš.
Řekl bych, že aby ses vyhnul ve větší míře nekvalitnímu palivu je dobré tankovat u větších značkových benzínkách, kde je větší jistota, že moc sajrajtu v nádržích nemají.....i když co je dneska jistota :-)))
trafika
Příspěvky: 31
Registrován: pon 18. lis 2013 19:27:18
Motorka: honda shadow
Povolání:
Bydliště: Oznice
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od trafika »

Jak jsem psal nejde mi ani tak o výkon,jak o to že prémiová paliva obsahují méněnebo žádné biosložky.4istí pal.syltem atd.
Do auta čepuju Vervu naftu,a ne kvůji výkonu,ale nastartuji i v mrazech,a pal filrt je i po 30 000km jako nový.
Uživatelský avatar
Beech
Honorary Member
Příspěvky: 506
Registrován: pon 11. bře 2013 11:16:56
Motorka: HD Super Glide Custom
Povolání: barový povaleč
Bydliště: Mar. Lázně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 66
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Beech »

já si kdysi koupil v Německu VT1100 C2 - ACE, ta měla v papírech psaný benzín NORMAL UNLEADED - to je kasika 91 okt. dával jsem 91 -95 - podle toho. který zrovna měli. U těch 100 okt. bych měl strach, aby to přežily ventily. :tuk:
trafika
Příspěvky: 31
Registrován: pon 18. lis 2013 19:27:18
Motorka: honda shadow
Povolání:
Bydliště: Oznice
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od trafika »

No právě o to mi jde,jestli to neuškodí motoru,to bych nerad :cry:
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Jerry »

Vybral jsem příspěvky ze starého fóra:
Jaký benzin
Týša:
Všechno záleží na kompresním poměru... Čím vyšší kompresní poměr, tím může být použito palivo s vyšším OČ. Pokud se u motoru,který není konstruován na vyšší OČ použije tento benzín, pak paradoxně dochází k pomalejšímu prohoření směsi, teplota hoření je u benzínu s vyšším OČ vyšší a to nejspíš bude ten důvod přehřívání.....

Jára Cimrman:
Benzín s vysokým OČ hůře zapaluje při malém kompresním poměru, třeba VT 1100 k.p. 8.5 : 1 A to je na dnešní paliva sakra málo :(
Bioethanol E85
čiko:
Vyšší oktanové číslo má nižší teplotu hoření, takže o ventily bych se nebál a o válce už vůbec ne (nehledě na tom, že většina běžných motorů má dnes tvrzené ventily a sedla)
Obrázek
Uživatelský avatar
libor600
Příspěvky: 76
Registrován: pon 11. bře 2013 8:23:38
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Vavřineč 76 okr.Mělník
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od libor600 »

Během sezony jí několikrát natankuju, určitě se s tím nic nezkazí. Jednou jsem kdesi v Chorvatsku omylem sáhl po pistoli s naftou(profesionální deformace), než jsem si uvědomil co dělám v nádrži byly asi 3 litry. doplnil jsem benzínem. V kopcích trochu klepala, po dalším tankování bylo vše O.K.
Uživatelský avatar
Týša
Příspěvky: 204
Registrován: pon 11. bře 2013 18:04:07
Motorka: VT1100C
Povolání:
Bydliště: Šluknov
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Týša »

Neřeš Vervu,kupuj normální 95 a dávej VIF(http://www.vif.cz/produkty/aditiva-do-benzinu/" onclick="window.open(this.href);return false;). Verva 95 je pravděpodobně běžný obyčejný natural s aditivem,dle referencí možní i tím VIFem(http://www.vif.cz/reference/" onclick="window.open(this.href);return false;)
Všichni jsme jen pasažéři,tak si užívejme jízdu.....
Castrol NEBRAT, Sunoco a Mogul,dodá sílu do gul!
Uživatelský avatar
djbb
Příspěvky: 20
Registrován: úte 02. dub 2013 9:27:45
Motorka: Honda Shadow VT 600
Povolání: IT
Bydliště: SLOVAKIA
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od djbb »

Mozno by nebolo odveci zalozit temu ohladom benzinu, ja som tu taku nenasiel - kde netankovat a podobne.. Ja mam v okoli take pumpy tri, kde na plnu nadrz najazdim podstatne menej kilometrov.. ci na aute, ci na motorke..
Uživatelský avatar
Shiny
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 22:34:57
Motorka: Honda Shadow VT 750 CS
Povolání: Pracující důchodce
Bydliště: Dobřichovice Praha západ
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Shiny »

djbb píše:Mozno by nebolo odveci zalozit temu ohladom benzinu, ja som tu taku nenasiel - kde netankovat a podobne.. Ja mam v okoli take pumpy tri, kde na plnu nadrz najazdim podstatne menej kilometrov.. ci na aute, ci na motorke..
To téma by bylo asi naprd, protože jak kvalita paliva tak benzínek se mění jak počasí. Co bylo dobrý dneska, zítra muže být vše jinak.....Aspoň můj názor. Chce to asi jen dodržovat pár základních pravidel....netankovat extrémně levný benzín a tankovat u větších benzínek kde je otoč benzínu velký a tím i riziko bordelu v benzínu menší. Aspon já se tím řídím a nikdy, krom mé blbosti kdy jsem natankoval naftu místo benzínu jsem problémy s palivem neměl. Asi bych to řešil až kdybych měl motor co točí 20 000 otáček, ale u našich prdlavek .... :-D
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Jerry »

To: djbb
Bohužel to už je nad rámec našeho fóra.
Kdysi se hovořilo v médiích o vytvoření specializovaných stránek s touto tématikou, jak to dopadlo, nevím.
Většinou nevím kudy pojedu, když už vím kam, natož kde budu tankovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od Jara Cimrman »

Já tankuju to co mají u pumpy a to je 95. Spotřebu na motorce jsem nikdy neřešil protože jezdím pro radost a příjde mi to jako kdybych si koupil Ferari a řešil pak spotřebu. Jezděte s radostí a je po problémach :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
djbb
Příspěvky: 20
Registrován: úte 02. dub 2013 9:27:45
Motorka: Honda Shadow VT 600
Povolání: IT
Bydliště: SLOVAKIA
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: verva 100

Příspěvek od djbb »

Jara ale mne neslo o spotrebu, mna stval dojazd.. ja mam spotrebu ako prasa, kedze nejazdim len "dedkovskych" (dufam ze ma tu neukamenujete) 70 v hodine :-) spotrebu neriesim, ale mam pri mojej nadrzi 150km dojazd a s touto pumpou casto len 70km coz ma dost trapi..

Ale mate pravdu: Kto rad jazdi spotrebu neriesi :-) i ked casto obieham manika na Honde CB1000r od nas, ktory jazdi na spotrebu :-) to by ste neverili.. borec na rovinke 70, cez obec 35 a dole kopcom vypina motor..
Odpovědět

Zpět na „Ostatní technická témata“