problem razeni rychlosti

Odpovědět
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Zdravim Vas. mam dotaz. Obcas mam problem na sve vt750 spiritu rv2008 RC53 razeni rychlosti. Jde o to ze nahoru radezeni rychlosti v pohode, ale obcas se mi stane jak dojizdim ke krizovatce a chci tam pres jedno zmacknuti jak spomaluje motorka nakopat o nekolik stupnu nize na jednicku tak se mi stane ze to nejde. pak jsem uz nucen zastavit a mam tam treba dvojku a nejde mi tam ani dat neutral. Co pomaha je kdyz se pusti spojka a zase znackne a kopne se rychlost dolu tak to jde. Problem je kdyz uz stojite za autem tak tezko muzu pustit spojku aniy bych se nerozjel mam li tam dvojku. Kdyz kopu rychlosti postupne dolu a vzdy poustim spojku mezi kazdym ukonem tak to funguje.Tak nevim zda je problem ve spojce nebo v prevodech. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti? Nez jit stylem hmm tak vymenime tohle hopla 20 K pryc a tak tohle to nebylo tak vymenime tohle a dalsi 20 pryc a tak tot o taky nebylo. Timto smerem bych jit uplne nechtel. :-)
kazdopadne diky za kazdou radu popripade zkusenost kdo neco takoveho jiz resil.

Partsdepot

Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Pjažák »

Začal bych u voleje. :geek:

čabas P.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

jako olej v prevodovce? nebo kde? pravda je ze jsem nechal nedavno menit olej ale jen motor a kardan. Jo to je dobrej napad to bych mohl.
Jo to sem se chtel zeptat nema tu nekdo nafoceny servisni manual a uzivatelskou prirucku na tuhle masinu?
Diky za info
Zdenek

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj, jaký si tam nechal dát olej je tam společná náplň já jsem používal osvědčený Motul 5100 10W - 40. Pro kvalty dolů musíš vždy pustit spojku je to lepší.Nedávno měl Baron problémy s řazením a stačilo mu promazat řadičku někde to tu na fóru je. Kolik má ta tvoje motorka nájezd a je vůbec věrohodný? Mohlo by to být na výměnu spojky to zase dělal Shiny na Rudančině motorce napiš mu SZ nebo zavolej na 608 922 099, ale myslím si že je teď na cestě na Čuňas párty. Důvodem byly problémy s řazením neutrálu.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Olej sem si nechal delat v servise musim kouknout ale mam dojem ze to byl ten samej
Co pises rikal sem si zda tam nedat 7100 ku. A verit km no asi takhle,
Servis knizka neni vin jsem si projel a v technickejch to sedi leda ze by ten clovek vzdy pred technickou neco stocil jinak zaznamy sedej. Kdyz jsem to kupoval mela neco pres 13
ted uz ma 15. Muj problem je ze se mi prave parkrat nepodarlo tam kopnout
neutral a zdalo se mi ze se rozjizdim na vyzsi rychlost ale musim to prozkoumat
Vzdy to bylo kdyz jsem se snazil na jedno zmacknuti podradit o vic kvaltu
Ale stalo se mi to asi jen jak sem psal cca trikrat zamerim se na to ted jsem s rodinkou na dovce na sumave. Jinak slape hezky mam jinoar tejdnu a neumim posoudit co je
Jako normal a co je divny🙂. Zkusim porovnat se stejnym strojem abych videl pripadny rozdily.
Uživatelský avatar
BosarVTX
Captain
Příspěvky: 163
Registrován: pát 21. dub 2017 20:06:53
Motorka: Honda VTX 1800F
Povolání: OSVČ
Bydliště: Vodňany
Udělil poděkování: 4 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od BosarVTX »

Ahoj nemám tucha zda máš lanko nebo kapalinu já měl něco podobného na VTX 1800 s kapalinovou spojkou kdyz jsem vyměnil klasickou páčku na štelovaci . Při idel naštelování jsem mohl v pohode nahoru s kvalty ale dolu huř a neutrál jsem nemohl najit . Stačilo nastavit větší krok na páčce a vyřešeno . Snad ti to pomuže
Bosar
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

No predpokladam lanko. Od packy mi vede dolu lanko k motoru z orave strany
Je pripojeno na takovej mechanizmus kde konci lanko a pri zmacknuti spojky
se pootaci, ktery vede asi k samotne spojce prevodu.
Mimochodem ten mechanizmus je takovej volnej da se povytahnout nahoru v ulozeni ale ne vytahnout.
Nevim zda to tak ma bejt nebo ne.
Spis asi jo, jako vule ohledne otresu. Nevedel jsem ze nektere motorky nemaj od spojkove packy lanka ale hydrauliku🙂 zas neco noveho pro mne.
Mimochodem je nekdo se spiritkou pobliz panenskych brezan ze bych okouk motorku a poslechl si jiny stroj at mam srovnani?
Zdenek

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Zdenek »

Jak jsem ti již psal zkus kontaktovat Pjažáka kdy bude doma. Má doma klasiku VT 750 C4 i Spiritku a navíc se umí technice postavit.
Nevím jestli je někdo blíž těch Spiritek zase tolik v klubu není.
Jura
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. led 2016 9:38:12
Motorka: VT750C4
Povolání:
Bydliště: Okříšky
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 54
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Jura »

Občas se mi to stane taky, kdyz radim dolu moc rychle, nebo dostatecne neodlehčím radicku, malo zvednu nohu. Pomuze mi lehce tuknout do radicky, jen ji lehce pozvednout, smerem nahoru a pak uz to dolu zase jde.
Uživatelský avatar
BosarVTX
Captain
Příspěvky: 163
Registrován: pát 21. dub 2017 20:06:53
Motorka: Honda VTX 1800F
Povolání: OSVČ
Bydliště: Vodňany
Udělil poděkování: 4 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od BosarVTX »

Pokud to lanko má vuli tak to je problém musíš ho došponovat mas bud na páčce a na lanku cca nekde u krku a nebo na karteru vule cca 2mm
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Pro zdendu: to je to cislo o par prispevku vejs? Zkusim na nej poslat sms a idkazat se na tebe abych nahidou neotravival teda.
Pro juru: tak to zkusim ikdyz ja jak to nakopu dolu a najednou cejtim odpor ze to dolu uz nejde si myslim ze je jednicka a lehce prizvednu a nic zadne neutral a zas dam dolu
a nic jakoby hledan neutral ale asi mezi dvojkou trojkou na jednicku to asi nedojde. Protze kdyz se pak teda nakonec rozjizdim je cejtit ze to neni jednicka.
Jak popisujes ze lehce pozvednes a pak to dolu jde tak to vlastne delam ale dolu
To nejde. Jeste mne napadlo tam dat kontrolu zarazenehi stupne, ale to mi
Prislo dost pitome uz jen ze u takovedle motorky neco takoveho je jako pest
Na oko a navic mi to je proti srsti🙂 navic ja vim co mam zarazeny jen v tech par pripadech tu jistotu stracim😁ale az se to stane zas tak tvuj postup vyzkousim.
Jen co na ni zas sednu po dovce hned o vikendu. Musim poresit ten rezonujici kovovej zvuk prej od svodu a tohle.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Pro bosarVTX: no ta vule neni v lanku jako takovem ale jak dole lanko je napojeno
Na ten bazmek ktery vede pod viko tak ten pazmek jde jako povytahnout trochu nahoru a zase zastrcit dolu
Idealne bude kdyz budu delat fotky se sipkama aby bylo jasno o cem mluvim az teda budu u masiny. Ale pravda je ze packa spojky je kdyz je pustena uplne tak Je pri zmacknuti tak centak uplne volna nez zatahne za lanko. Spojia mi zabira vlastne kdyz ji poustim az uplne nakonci pusteni. Mozna i tohle postelovat ale tohoe mi nevadi protoze aspon pri rychlem prerazivani nemusim mackat spojku uplne na doraz kdyz zabere v prvni tretine.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Kazdopadne az dorazim zas k masine tak o cem pisu udelam detajl fotky at je jasny o cem mluvim
Zdenek

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Zdenek »

Ne to bylo číslo na Shinyho co dělal spojku. Pjažák Pavel má číslo 603 471 476 a můžeš porovnat Spiritku se Spiritkou.
Asi to odlož na víkend Pavel je pracovně na Slovensku.
Zdenek
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Zdendo super diky no spis to necham na dalsi week v sobotu se vracim z dovci a v nedeli si jedu prohlidnout ty origo laufy co sem psal. Snad za ty penule. Budou dobry. Porad mne laka misto 12 za origo jit do
Silver Tile za 15 preci jen ten zvuk je super a homologace tam je. Uz ty co mam sou suoer jako ladeny nebo spis otevreny ale ty svody maj problem s tou kovovou rezonaci no. A policajti zatim dobry jeli za mnou asi 5 km a nechali mne bejt a to sou dost urvany ale jako
no super zvuk😁.
Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Pjažák »

Pokud můžu, pomůžu.
Volej .

Čabas P.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Pro pjazak: diky moc pristi tejden bych ted brnknul a domluvili by jsme se
Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Pjažák »

OK.

Čabas P.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Pro jpjazak: no tak ti brnknu az budu mit moto ze servisu. Super zenska mi nedala prednost na krizovatce kdyz jsem zahejbal z hlavni na vedlejsi a poslala minto do cesty tak jsem hondicku musel polozit jinak nych to do ni narval nastesti mam padaky tak snad jen padak brasna a zrcatka ale vytek mi olejz kardanu tak sem jindal do autorizaku aby ji skontrolovali zda neni neco skryteho. Sice mala rychlost ale vis co ola se hnout v krku a tak. Vazne nevim co clovek ma delat aby si ho kurna lidi na ty silnici vsimli. Rve mi to jak krava a stejne mne prehlidne🤦‍♂️ . Mam 1700 na ni najeto mam ji chvili a pak tohle. Sem neuveritelne nasranej. V praze jezdit je o drzku
Zdenek

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Zdenek »

Chce to výstražnou vestu.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

ano vestu ale v tomhle pripade by mi stejne nepomohla protoze pani si prej hlidala zda ji nekdo nejede z leva a ze by jel nekdo z prava a zahejbal k ni na vedlejsi se uz nepodivala a vyjela primo kdyz jsem zahejbal. :( dost blba a neprehledna krizovatka s dvema pruhama jednim a dvema druhym smerem. Sam kdyz jedu z bauhausu odkud jela ona na tyhle krizovatce tocim hlavou jak na obrtliku abych mel vse v oku a nekomu tam nevjel. Nojo no tak snad to dopadne s masinou dobre vsechno chytil padak (ktery mi zachranil mimochodem nohu jinak bych ji mel pod motorkou) a zadni brasna ktera fungovala jako takovej padak pro zadek motorky :) a vezla se asi jen 4 metry preci jen sem jel do zatacky takze zadna extremni rychlost. Ale zamrzi to.
Jen poznatek a zkusenost pro ty co jeste nepadli a jezdej v kozenejch vestickach. Tak ja se svezl tech par metru v kozeny bunde s integrovanejma chranicema patere a loktu. Cele jsem to jel po ruce na asfaltu. Ruka ani netknuta ani narazena. Male zamysleni jak by dopadli ti v tech fesnejch kozenejch coprackejch vestach.
Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Pjažák »

Dam Ti dvě rady:
1.NIKDY nikomu nevěř jízda na motce není jízda autem!!!
2.VŽDY svítit dálkovejma a jestli se to někomu nelíbí ,tak ať si vezme sluneční brejle.
Do Prahy na motce? Nechápu........ . :roulette:
Uživatelský avatar
Marty
President
Příspěvky: 1127
Registrován: úte 26. úno 2013 17:23:31
Motorka: VTX1800S
Povolání: míchač auto-moto barev
Bydliště: Horoměřice
Udělil poděkování: 36 x
Obdržel poděkování: 12 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Marty »

Pjažák píše: ned 08. zář 2019 19:45:22 Dam Ti dvě rady:
1.NIKDY nikomu nevěř jízda na motce není jízda autem!!!
2.VŽDY svítit dálkovejma a jestli se to někomu nelíbí ,tak ať si vezme sluneční brejle.
Do Prahy na motce? Nechápu........ . :roulette:
...a ideálně ještě dalšíma dvěma lampama na přídavné rampě.
Cesta je cíl.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Marty: jo to ja neverim nikumu a popravde v aute obcas rychlost nedodrzim ale na motorce vydycky a na krizovatkach si davam sakra pozor a svitim sice potkavackama ale svitej mi vsechny tri, hlavni i pridavne lamy mam je origo udelany tak to nezere ani baterku vic nez je zdravo. Hodne sem premejslel jak bych ja tomuhle mohl zabranit. Kdyz uz jsem v zatacce a v naklonu jak tohle ubrzdit. Kdyby to byla rovinka tak v ty rychlosti by to byla pohoda... no nebyla na 4 metrech motorku i ve tricitce nezastavim. Ale v naklonu nejdriv srovnat a pak brzdit reflex mi velil brzdit a to je jasnej slide. Nejezdim dlouho a uz jsem zazil par situaci kdy prede mne se vsunul autak a prudce brzdil a ja brzdil bubnem i predni skoro do zastaveni, nebo se na mne pri predjizdeni zacal tlacit autak ze jako bude taky predjizdet(soubezna jizda v praze ve vice pruzich) a ja prejel uplne doprava a brzdil aby se tam vesel, nebo sem uhejbal skoro na krajnici kdyz predjizdeli se dve auta a ja jel proti, ale proste brzdit v zatacce tak ze potrebuju zastavit na par metrech neumim. Leda jet krokem a nebezpecny krizovatky projizdet jeste pomaleji skoro bez naklonu, ale to zas ohrozuju ostatni i sebe protoze v ty krizovatce jedou dalsi auta. Mozna jeste kdyz budu projizdet a zas uvidim nejaky auto kde si nejsem jistej zda o mne vi (protoze sem mel pri tom zataceni takove tuseni podle toho jak cumela jinam a hlidala si auta jedouci z opacne strany ale uz jsem byl v naklonu a projizdel) ze proste zatroubim. Dela se to v noci pri predjizdeni kamionu obcas na dalnici (cvrnknuti do klaksonu) kdyby nahodou spali tak proc ne na motorce. A asi nejaky reflex prvky vic na bundu. Jinak kozenou bundu od roockwela muzu vrele doporucit. Otestovana v praxi.
Fnor
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 01. srp 2019 22:23:31
Motorka: Honda shadow spirit VT 750 c2
Povolání: Pisu programy do ruznych druhu procesoru a micro controleru
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: problem razeni rychlosti

Příspěvek od Fnor »

Pro pjazak: Do Prahy na motorce? No delam v Praze a to jezdeni mne uplne vzalo takze kazdou volnou chvili a pocasi dovoli hups na ni a smer prace a z prace pekne projizdka nekam pryc aspon na 3 hodky. Ja na ni proste jezdil vsude. Takove moje stylove priblizovatko :) A rikal jsem si naber zkusenosti hochu to jde jenom jezdenim. A jizda po dalnici nikomu nic neda. Pravda Praha taky neni uplne to prave. A ano jizda na motorce neni jako v aute. Je mnohem LEPSI :-D . Pravdou take je ze jsou situace kde tam vylozene ten druhej par kol schazi :(
Odpovědět

Zpět na „VT 750“