PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Odpovědět
KYLOF
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. kvě 2019 22:59:46
Motorka: HONADA SHADOW 1100 VTS
Povolání:
Bydliště: FRÝDEK-MÍSTEK
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Příspěvek od KYLOF »

Přeji Vám všem krásné dny a sucho na cestách. Jsem zcela čerstvým a hrdým majitelem (zatím spíše nemajitelem) motocyklu HONDA VTS SHADOW 1100, r.v. 1986, který jsem zakoupil ve Slovenské republice, absolvoval u nás STK, zřídil pojištění, sebral potřebné doklady a pospíchal na registr vozidel. Čekal jsem tři týdny, abych se dozvěděl, že mi ve stávajícím (původním) slovenském TP chybí vyplněný údaj, bez kterého není přepis na mou osobu, vydání nového TP ani RZ možný. Jedná se o kolonku s údajem (cituji) ,,ÚDAJE O ZATÍŽENÍ NA NÁPRAVU,,. Obrátil jsem se tedy na prodejnu moto Honda, kde jsem nepochodil, neboť se prý jedná o typově příliš starý stroj, ke kterému již nedisponují žádnými tabulkami, ze kterých by bylo možno daný údaj vyčíst (nepomohl ani VIN). Obrátil jsem se tedy emailem na dovozce Honda v Praze, ale obávám se, že se buďto nedočkám ničeho, nebo to celé bude na ,,příliš dlouhé lokte,,. Naštěstí jsem pravděpodobně na registru mot. voz. narazil na ,,rozumnou úřednickou bytost,,, které k dotáhnutí celé věci ke zdárnému konci bude stačit ofocený/oskenovaný TP shodného typu stroje, nejlépe stejného, nebo alespoň podobného roku výroby, s patřičně vyplněnou chybějící kolonku s danými údaji. A právě v této věci si dovoluji obrátit se na Vás, kteří byste byli tak velmi hodní a ochotní mi pomoci. Jen připomínám, jedná se o motocykl HONDA VTS SHADOW 1100, r.v. 1986. Zdravím Vás všechny a velmi moc děkuji za případnou pomoc, kdy dotyčného zachránce nemine lahev domácí slivovice z Valašska. FRÝDEK-MÍSTEK, 604 81 91 93.

Partsdepot

Uživatelský avatar
Marty
President
Příspěvky: 1127
Registrován: úte 26. úno 2013 17:23:31
Motorka: VTX1800S
Povolání: míchač auto-moto barev
Bydliště: Horoměřice
Udělil poděkování: 36 x
Obdržel poděkování: 12 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Příspěvek od Marty »

Mohu se mýlit, ale obávám se, že označení VTS 1100 je špatně. Tak aby nedošlo k pochybám, vlož sem foto, nebo odkaz. Třeba si ji někdo pozná a pomůže Ti. Jedenáctistovek je tu poměrně dost.

Pak je tu ještě jedna možnost - DEKRA. Ale tam si připrav velké peníze, pokud je tvoje šedivka původem z USA. Mně stálo doplnění chybějících údajů do TP (kupoval jsem v Polsku) téměř 14.000,- Kč. :roulette:

Držím Ti palce.
Cesta je cíl.
KYLOF
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. kvě 2019 22:59:46
Motorka: HONADA SHADOW 1100 VTS
Povolání:
Bydliště: FRÝDEK-MÍSTEK
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Příspěvek od KYLOF »

Marty ahoj. No asi tak, označení VTS SHADOW 1100, je uvedeno ve stávajícím slovenském TP, který jsem k motu při koupi dostal. A ano, vzhledem k tomu, že do roku 1994 jezdila v USA ve státě California, odkud si ji dovezl předešlý majitel do Bratislavy, byla zřejmě pro americký trh i vyrobena. S tím souvisely i nemalé potíže na STK u nás (Slováci asi přimhouřili oči), kdy všechno špatně (brašny, šíře řídítek, světla, zrcátka, nášlapky, atd). Jinak naprosto čerstvá zpráva dnešního dopoledne je, že jsem byl na Hondě v Praze konečně odkázán a spojen s tím správným člověkem, který ihned pochopil co potřebuji, a který mi po zadání VIN kódu bez jakýchkoliv potíží do konce týdne na dobírku 1.000,-Kč posílá požadované údaje, včetně kompletního typologického listu, opatřeného razítkem Hondy. Zkrátka a jednoduše, správný člověk na správném místě, obyčejné vzájemné lidské pochopení a slušnost. A když se tyhle věci sejdou, musí jít všechno. Ale pozor, ještě nemám nic v ruce! Ale věřím, že to dopadne. Děkuji a přeji hezký den.
KYLOF
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. kvě 2019 22:59:46
Motorka: HONADA SHADOW 1100 VTS
Povolání:
Bydliště: FRÝDEK-MÍSTEK
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Příspěvek od KYLOF »

Nejšílenější na celé záležitosti je, že se tu zrodil jakýsi stát ve státě, kde se vzala tu se vzala, DEKRA. Téměř každý, i ten nejmenší úředníček, mě ihned a jakoby automaticky odkázal při řešení mé záležitosti na ni. Že by snad jakási dohoda o vzájemné byznys spolupráci? A čím zoufalejší občan, nejlépe motorista (neboť ten, kdo nemá auto, či moto je pro ně nezajímavý) tím lépe. A existuje-li více kolonek k vyplnění, je též i větší předpoklad, že problémeček milý motoristo nastane. Ale nezoufej, máme řešení! Kdo ti pomůže? No jistě, DEKRA! Nic není problém, za 10.000,-, 15.000,-, 20.000,- ti kýžený údaj klidně poskytneme! Tak ty sis milý občane dovolil něco našetřit, staršího autíčka či motorečky dovézt se ti zachtělo ty jeden šmejde! Tak jen pojď a ukaž nám kolonečky, čekáme jenom na tebe, ty troubo! Ale už dost žalmů, dámy a pánové motorkáři. Jak jsem již psal v předešlém příspěvku, zdá se, že jsem mezi tou nenažranou chamradí narazil na slušného člověka na svém místě a tak, alespoň doufám, svět zase zrůžoví. Děkuji a mějte se všichni hezky .
Uživatelský avatar
Marty
President
Příspěvky: 1127
Registrován: úte 26. úno 2013 17:23:31
Motorka: VTX1800S
Povolání: míchač auto-moto barev
Bydliště: Horoměřice
Udělil poděkování: 36 x
Obdržel poděkování: 12 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Příspěvek od Marty »

Tak to Ti gratuluji, pořídil si dobře. Jestli Ti to vyjde, stav se u nás na srazu, prozradíš nám toho ochotného na správném místě... ;)
Cesta je cíl.
KYLOF
Příspěvky: 7
Registrován: ned 19. kvě 2019 22:59:46
Motorka: HONADA SHADOW 1100 VTS
Povolání:
Bydliště: FRÝDEK-MÍSTEK
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSBA O POMOC - CHYBĚJÍCÍ ÚDAJ V TP

Příspěvek od KYLOF »

Přijedu rád a podělím se ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní technická témata“