Přední kolo

Odpovědět
luke555
Příspěvky: 12
Registrován: pát 23. kvě 2014 20:14:57
Motorka: VT750Shadow
Povolání:
Bydliště: Dolní Lutyně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Přední kolo

Příspěvek od luke555 »

Zdravím pánové
Potřeboval bych od někoho radu kdo má zkušenost. Jedná se o to,že mám už přední kolo na VT750shadow už dost sjeté asi cca 1mm a už mám vyhlídnutou novou pneu,ale jde mi o to,že při rychlosti cca 50km to dost vybruje do řídítek. Tak by mě zajímalo zda je to tím,že už je sjetá pneu a tak už není dobře vyvážené kolo a tak to dělá tento problém a nebo mám hledat problém ještě jinde?

Partsdepot

Uživatelský avatar
vasek
Member
Příspěvky: 604
Registrován: pon 18. bře 2013 20:47:11
Motorka: VTX 1300C
Povolání:
Bydliště: Rakovník
Udělil poděkování: 5 x
Obdržel poděkování: 4 x
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od vasek »

Po víměně to přestane ,je to stářím pneu.
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Jerry »

Guma je sjetá více do plocha. Rozhodně vyměnit.
Když si přejedeš napříč po pneu, ucítíš určitě po stranách i dvě hranky. Když na ně v zatáčce najedeš (nájezd na dálnici v relativně vyšší rychlosti) je tě to schopné slušně rozhodit.
Obrázek
luke555
Příspěvky: 12
Registrován: pát 23. kvě 2014 20:14:57
Motorka: VT750Shadow
Povolání:
Bydliště: Dolní Lutyně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od luke555 »

Díky za info. O víkendu objednám tu přední gumu:-). Koukal jsem na Bridgestonu. Tu samou tam i mám te´d. Koukal jsem,že to má už po krajích i trochu zoubky a v zatáčkách na šancích to je celkem nepříjemné:-). Nevíte někdo zda tu někde v okoli Karviní či Ostravy je šikovný pneuservis?
Uživatelský avatar
Shiny
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 22:34:57
Motorka: Honda Shadow VT 750 CS
Povolání: Pracující důchodce
Bydliště: Dobřichovice Praha západ
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Shiny »

luke555 píše:Zdravím pánové
Potřeboval bych od někoho radu kdo má zkušenost. Jedná se o to,že mám už přední kolo na VT750shadow už dost sjeté asi cca 1mm a už mám vyhlídnutou novou pneu,ale jde mi o to,že při rychlosti cca 50km to dost vybruje do řídítek. Tak by mě zajímalo zda je to tím,že už je sjetá pneu a tak už není dobře vyvážené kolo a tak to dělá tento problém a nebo mám hledat problém ještě jinde?
Pořádně gumu prohlédni...pokud má na sobě pravidelné plošky zkontrolovat i tlumiče
luke555
Příspěvky: 12
Registrován: pát 23. kvě 2014 20:14:57
Motorka: VT750Shadow
Povolání:
Bydliště: Dolní Lutyně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od luke555 »

Tak jsem se konečně dostal k výměně přední pneu. Při montáži a vyvažování se zjístilo,že lehce v jednom místě háže.
Snažili se to vyvážit,ale po pravdě je to stále špatné. Teď hledám kde mi to docentrují a vyváží znovu a uvidíme.
Každopádně to zas kolem 50km/hod začíná pěkně kmitat do řídítek:-(. Rychleji a pomaleji se mi to zdá OK.
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Jara Cimrman »

Vycentrovat kolo není zas tak úplně jednoduché a je potřeba aby se to udělalo pořádně a dělal to někdo kdo to umí. Hlavně aby nebyl křivej ráfek ale i to se dá opravit. Je to piplačka, rozplést, srovnat ráfek, znovu vyplést a vycentrovat. Někoho ale seženeš, endůraři to řeší každou chvíli a tak bych asi hledal u nich. :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
luke555
Příspěvky: 12
Registrován: pát 23. kvě 2014 20:14:57
Motorka: VT750Shadow
Povolání:
Bydliště: Dolní Lutyně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od luke555 »

No už jsem koukal tady kolem kde je motoservis a odeslal pár emailů a uvidím co mi odepíšou. Jednoho tu mám asi 6km a tak k němu asi zajedu osobně. Jen ať se problém vyřeší a není ještě jinde. Mám novou pneu a nerad bych jí nějak poškodil. Tlumiče jsou snad ok. Ta stará guma nevypadala,že by měla plošky. Je divné,že mi připadá jak by to kolo kmitalo nahoru a dolu,když jedu kolem 50km/hod. Guma by nemohla mít po 250km ujetých plošky.
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Jara Cimrman »

Určitě hlavně vyzkoušet jestli kolo nešmajdá , jak na výšku tak do strany. Tlumiče kdyby byly špatný by jsi cítil na řidítkách že kolo netlumí a odskakuje. Když zabrzdíš předkem a motorka se zastaví měla by se po ponoření zvednout bez rozhoupání a tam je nejlépe cítit funkci tlumičů a nebo zabrzdit přední brzdu a zhoupnout motorku. J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
luke555
Příspěvky: 12
Registrován: pát 23. kvě 2014 20:14:57
Motorka: VT750Shadow
Povolání:
Bydliště: Dolní Lutyně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od luke555 »

No musím to každopádně příští týden pořešit. Fakt mi to připadá jak by to bylo vajco,ale může to být jen můj dojem.
Tlumič mi připadá,že funguje pěkně. Při vyvažování jsem si nevšimnul,že by to chodilo nahoru a dolů.
Už jsem i koumal,že bych jen sundal přední kolo a zavezl,ale zas řeším zvedák na moto:-(
Uživatelský avatar
Petr XIX
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. čer 2014 7:54:31
Motorka: VT 750C
Povolání:
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Petr XIX »

Přidám to sem.
Moto Shadow 750 2008 RC 50 bez ABS, cca 30000km.
Pneu Bridgestone Exedra Max, letos nová cca 11000km najeto, 120/70 R17
Pneu vypadá v pohodě, žádné plošky nemá, ani není výrazně sjetá do špičky. Vzorku ještě dost.
Začala mě asi v 50km/h při puštěných řídítkách šněrovat motorka doleva a doprava. Prostě se řídítka rozkmitají. Nijak tragicky,ale je to dost nepříjemná věc a kmity se pomalu zvětšují.
Vím na 100%, že před asi 3000km nebo 4000km to ještě nedělalo.

Tak nevím, jestli je to zase stará nemoc Bridgestone gum, kdy se prý na těžších cruiserech něco podobného stávalo, nebo mám hledat chybu i v ložiskách řízení a pod.
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Jerry »

  • Sjeté ani ne tak do špičky, jako spíš do plocha.
  • Když přejedeš pomalu prsem napříč po běhounu, ucítíš takové dva jemné zlomy.
  • Nejprve to ničemu nevadí a časem se kmitání řidítek při jejich puštění objevuje ve stále vyšších rychlostech. Ve finále to ucítíš i při naložené motce, při rychlejším průjezdu zatáček, jako jsou třeba dálniční sjezdy. To tě je pak schopné docela rozhodit.
  • A rada? Drž se řidítek a gumy pak včas vyměň.
  • Zajímavé je, že na VT750 (Bridgestone) se mi to stávalo a na VT1100 (Dunlop) mě to nepotkalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr XIX
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. čer 2014 7:54:31
Motorka: VT 750C
Povolání:
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Petr XIX »

Máš pravdu předsedo.
Musel jsem hledat, ale ty hranky tam jsou. Jenom na těch větších blocích, ale jsou.
Zajímavé, že 7 let stará G701 mi to neudělala.
Je to škoda, ta guma by ještě dalších 6000km najela. Bridgestone má u mě utrum.
Uživatelský avatar
Petr XIX
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. čer 2014 7:54:31
Motorka: VT 750C
Povolání:
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední kolo

Příspěvek od Petr XIX »

Ještě přidám záver příběhu.
Na Bridgestone Exedra Max jsem nakonec najel přes 21000km.
Kmitání předního kola se nijak nezhoršovalo, tak jsem vše nechal jak bylo a když jsem gumy sundaval, tak na přední bylo ještě cca 2,5mm a zadní byla na indikátorech.
Celkově jsem s nima spokojený, nikdy mě nenechaly ve štychu, na mokru byly trochu nervozní, ale v mezích únosnosti. Vždy zase rychle našly grip (měly tendenci klouznout jenom na asfaltových hadech, bílých čárách nebo kanálech), zbytek je pak jenom o pravém zápěstí.

Nově mám nazutou přední Michelin Commander II 120/90 R17 a vzadu, protože můj rozměr frantíci ignorují, mám MAXXIS 6011 Classic 160/80 R15. Tak uvidíme. Nové gumy samozřejmě pocitově krásně zjemní ovládání motorky, kmitání řídítek úplně vymizelo.
MAXXIS je hodně měkoučký, asi bude držet a mizet ;) Michelina se teprve probouzí tak těžko odhadovat.
Odpovědět

Zpět na „VT 750“