Výfuky Leo Vince SilverTail

Odpovědět
Zdenek

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj Dovi, můžeš mě poslat odkaz kde jsi koupil Silver Tail s lambda sondami, nebo jsi je tam instaloval sám?
Zdenek

Partsdepot

Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

Ahoj Zdeňku, jsou to homologované Leo Vince SilverTaily určené přímo pro tyto nové Shadowky VT 750 a mají právě i osazení na lambda sondy. Kupováno zde, origo. nové, cena okolo 14 tisíc, možná k 15.

Podobný dotaz nedávno měl i někdo na Motorkářích, kam jsem pak do diskuze o VT 750 Shadow Spirit fotil ty výfuky i při pohledu shora, kdy jsou ty lambdy v osazení SilverTailů dobře vidět.

Když tak se tam na to mrkni, je to na 3. straně skoro až dole, příspěvek z 19.2.2914 i s popisem k tomu:
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=150156&fid=62&pgr=3" onclick="window.open(this.href);return false;
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

Patlám to teď bez klávesnice a bez myši jen na tabletu prstem na dotykáči, tak tady v rychlosti aspoň ty fotky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Zdenek

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Zdenek »

Ok moc děkuji a doufám že ti nekazím založené vlákno měl jsem tyto výfuky na karbecové Shadowce s maximální spokojeností. Kupoval jsem je na http://www.redmoto.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , ale ten už se mě na můj dotaz neozval. Napadá mě vysoustružit šroubení pro lambdy a zkusit je zavařit za ochlazování okolí je to z vnitřní strany nemuselo by to být vidět. Přesto jestli víš kde se dají koupit pošli mě to. Děkuji za vyčerpávající info ať ti to jezdí na nejen na Shadowce Zdenek
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

Ahoj Zdeňku, zkus se mrknout třeba na stránky Motops.cz - vygooglilo mi to, když jsem do vyhledávače zadal SilverTail K02...

Pro Shadowky VT750 se vstřikováním (a zaručeně s lamda sondama):
http://www.motops.cz/leovince-silvertail-k02-2x-koncovka-a-2x-svod-2403-honda-vt-750-shadow-spirit-2007-2011/

Nebo to samé i pro další modely - ty laufy pasují na více modelů:
http://www.motops.cz/leovince-silvertail-k02-2x-koncovka-a-2x-svod-2403-honda-vt-750-shadow-black-spirit-2010-2011/

Když tak tady jsem našel podrobný obrázek...

A i když italsky umím akorát bonžórno siňorína, arivederči a fiat činkvečento čau bambino, tak tipuju, že v té orámované popisce nahoře by se mohli zmiňovat o záslepce M18 x 1.5 pro případ, že by motorka nebyla osazena lambda sondami espektive že by se do výfuků ty kyslíkové sondy neinstalovaly - takže ty svody na ně příslušné osazení už z výroby mají... Čili pro jistotu ještě jednou - jedná se o ladéné homologované výfuky Leo Vince SilverTail, model K02 Art.2403 pro Hondu VT750 Shadow a Shadow Spirit.

Obrázek
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Zdenek

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj Dovi, díky za skvělé info jsi studnice plná informací já jsem se to snažil najít na stránkách Leo Vince, ale tam jsem na motorku r.v. 2008 našel jen nový laďák dva v jednom. Mám teď novou motku na předsezonním servisu a až ji přivezu začnu poměřovat. Svoje laďáky na C4 r.v. 2005 jsem zatím neprodal i když je nabízím za 50% pořizovací ceny. Lambda sondy podle tvých snímků i výkresů jsou ve svodech, které mají na sobě pohledové kryty tak si myslím dát tam zavařit ty šroubení na lambdy a upravit nebo udělat nový držák na tlumiče mohl bych použít stávající. Co se týče odladění tlumící jednotky z karbecové verze na stříkačku se domnívám, že tam žádný velký rozdíl nebude. Proměřil jsem svoje tlumiče a mám je oproti tvému výkresu delší o 80 mm, ale neměl jsem možnost to vyzkoušet na novou mašinu.
Ještě jednou díky a přeji ti rychlý a dobrý prodej tvojí motorky . Zdenek
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

 
zdenek_53 píše:já jsem se to snažil najít na stránkách Leo Vince, ale tam jsem na motorku r.v. 2008 našel jen nový laďák dva v jednom.
No, Murphyho zákony schválnosti opravdu spolehlivě fungují.

Jak víš, do včerejšího příspěvku jsem vložil funkční odkaz na podrobný výkres SilverTailů - jsi mým svědkem, sám jsi to taky viděl, protože jsi na ten obrázek reagoval.

Bohužel ale dneska když jsem otevřel vlákno na SHOC, obrázek je fuč. Pátral jsem samozřejmě po důvodu - SHOC je v tom nevinně, nefungují totiž dneska ani některé další odkazy třetích stran (např. ta mnou odkazovaná česká firma motops.cz ohledně výfuků model Art.2403).

Viz:

Obrázek


Příčinou je nejspíš nějaká "editační" aktivita přímo na stránkách výrobce LeoVince:

Obrázek
 
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

 
Snad se ty odkazy na model Art.2403 zase stanou časem funkčními.
Ale přesto pro jistotu ještě raději vkládám odkazy na obrázky (které jsem uložil na Motorkáře) výfuků Leo Vince SilverTail K2 na Hondu VT 750 Shadow a VT 750 Shadow Spirit...



Chronologicky nejdříve SilverTail K02 Art.2298 pro starší karburátorovou verzi Hondy VT 750 Shadow s kardanem, r.v. 2004-2006 včetně.

Jak je patrné, na rozdíl od novějších verzí pro Shadowky VT 750 se vstřikováním nejsou ještě tyto starší výfuky pro karburátorovou verzi osazeny přírubami pro lambda sondy:


Obrázek



Silver Tail K02 Art.2403 pro Shadowky VT 750 se vstřikováním a s kardanem, čili od r.v. 2007 včetně: VT 750 Shadow, VT 750 Shadow Spirit, VT 750 Black Spirit atd.


Obrázek



Obrázek



A pro kompletnost ještě SilverTail K02 Art.2421 pro Hondu VT 750 S ("odlehčená" řetězová verze Shadowky):


Obrázek
 
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

 
zdenek_53 píše: Napadá mě vysoustružit šroubení pro lambdy a zkusit je zavařit za ochlazování okolí, je to z vnitřní strany, nemuselo by to být vidět.
zdenek_53 píše: Lambda sondy podle tvých snímků i výkresů jsou ve svodech, které mají na sobě pohledové kryty. Tak si myslím dát tam zavařit ty šroubení na lambdy a upravit nebo udělat nový držák na tlumiče, abych mohl použít stávající.

Ano, myslím, že by se Ti ta úprava mohla a měla s celkem malým úsilím dobře podařit. Ty svody jsou "dvouplášťové" (viz ve spodní části výkresů kardanových verzí položky č. 3, 4, 5 a 6 a u řetězové verze položky č. 5, 6 a 7), takže ani při dodatečném svépomocném osazení přírub na lambda sondy by k žádnému vizuálnímu poškození dojít nemělo. 
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Zdenek

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj Dovi, věci se mají takto že na http://www.motops.cz" onclick="window.open(this.href);return false; mě pan Šnajdr odpověděl že ani svody ani celé sestavy SilerTail se už pro tento model motorky nevyrábí. Moc mě pomohly tvoje fotky i ten výkres ( teď tam je) a zkusím to zbastlit.
Děkuji ti za všechny rady a snad se někde potkáme třeba jen na motorkách na kafe. Zdenek
Uživatelský avatar
Dovi
Příspěvky: 103
Registrován: ned 31. bře 2013 9:20:29
Motorka: Honda Shadow Spirit VT750
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám zánovní VT 750 Shadow Spirit

Příspěvek od Dovi »

 
zdenek_53 píše:na http://www.motops.cz" onclick="window.open(this.href);return false; mě pan Šnajdr odpověděl že ani svody ani celé sestavy SilerTail se už pro tento model motorky nevyrábí. Moc mě pomohly tvoje fotky i ten výkres ( teď tam je) a zkusím to zbastlit.
Souhlas - za těchto okolností bych se taky být Tebou tohoto kvalitního značkového a homologovaného(!!) laďáku už vůbec nezbavoval a ponechal bych si ho i na novější model Shadowky se vstřikováním...

Zlom vaz!
  
 Honda NC 750S + VT 750 C2 Shadow Spirit + CBF 125, Jawa S22 + S11
 (Yamaha WR250X + WR250R, BMW R1100GS + F650GS, Honda VT750C4, Jawa Betka + 50/20 + S11)
Zdenek

Re: Výfuky Leo Vince SilverTail

Příspěvek od Zdenek »

vrtání pro pouzdra.jpg
zkompletovaný svod.jpg
držák a distanční podložky.jpg
Tak jsem dokončil úpravu Silver Tail pro mojí novou motku. Nutno podotknout, že jejich osazením v kombinaci s již dříve namontovaným KN filtrem je motor svižnější a o zvuku ani nemluvě. Vzhledem k tomu, že mě čeká technická a v éteru lítá všelijaké strašení ponechal jsem tam RC vložky i když jsem to zkoušel i bez nich. Je však velký rozdíl ve zvukovém projevu mezi karburátorovým motorem a stříkačkou, ta vám při zavřeném plynu ani nepšoukne. Při montáži byl největší problém rozměřit a strefit se otvorem pro lambda sondu na předním válci bez demontáže stávajících výfuků. Také rozpojování zásuvek kabelů k lambdám je pro špatný přístup dost náročné. Vložky vyrobil a vrtání provedl soused nástrojař, držák jsem z kusu pásoviny nalezené od ponkem vyrobil sám, ale mám nákres a nechám vše dodatečně vyrobit a hlavně nalakovat u odborníků. Výfuky mě tak zůstaly doma a po prvních 70km jsem za ně rád.
Zdenek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Radaprda
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. srp 2015 22:41:48
Motorka: Honda Shadow VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Frýdek-Místek
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky Leo Vince SilverTail

Příspěvek od Radaprda »

Zdravím, nějakou dobu se snažím sehnat racing vložky (netlumené) do výfuků K02 (art 2298 - rv 2006 karburátor kardan).
Zatím jsem ale narazil jen na tlumené. Jak jsem tak projížděl net, tak jsem našel nějaké zobrazení rozdílů mezi těmi vložkami.

Tlumené
Obrázek

Racing
Obrázek

Vnitřek
Obrázek

Tato se skládá ze dvou perforovaných trubek spojených válcem z tlumící vaty. Rozdíl je jen v tom, že tlumené vložky mají dno plné a racing mají dno perforované, takže splodiny mohou jít částečně i přímou cestou.
Takže by nebylo složité udělat z tlumených ty částečně otevřené tak, že navrtám do dna každé strany pár dírek.

Měl jste někdo tyto vnitřky výfuků rozebrané?
Případně nenarazili jste na ty racing vložky k prodeji?
Odpovědět

Zpět na „VT 750“