Střílení do výfuku

Odpovědět
herrm
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. zář 2016 11:19:08
Motorka: VT 750 Shadow Spirit
Povolání:
Bydliště: Krumvíř
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Střílení do výfuku

Příspěvek od herrm »

Zdravím všechny a prosím o radu, vlastním Shadow Spirit 750 r.v.2005 US verzi a mírně mě znervózňuje střílení do výfuku při ubrání plynu nebo brždění motorem. Karburátory a synchronizace jsou nově seřízené , nové svíčky a nic - střílí vesele dál. Tak se chci zeptat, jestli je to normální, nebo jestli třeba US verze neměly i jiné trysky? Předem dík za rady... Jirka

MotoVšem

Uživatelský avatar
František
Captain
Příspěvky: 780
Registrován: pon 11. bře 2013 5:50:07
Motorka: VT 1300 CX
Povolání: osvč
Bydliště: Duchcov
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 29 x
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílení do výfuku

Příspěvek od František »

Zdarec,zeptám se asi blbě...Máš otevřený laufy?FFF.
Radim
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. dub 2016 12:39:41
Motorka: VT750 C4
Povolání:
Bydliště: Frydek-Mistek
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílení do výfuku

Příspěvek od Radim »

Je to karburátorová verze - ta běžně při zaklapnutí blafá do výfuku. Mám r.v. 2006 - výfuk Silver Tail i originál a u obou je to přibližně stejné, jen u těch Silver Tailů je zvukový projev tak nějak fajnovější.
Známý má stříkačku r.v. 2007 a ta to nedělá. A to jak na originálu, tak i s výfukem Cobra (s tlumící vložkou i bez ní), prostě ani neprdne. A mám pocit, že to tady už někdo dříve psal, že stříkačka je celkově kultivovanější.
herrm
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. zář 2016 11:19:08
Motorka: VT 750 Shadow Spirit
Povolání:
Bydliště: Krumvíř
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílení do výfuku

Příspěvek od herrm »

Výfuky jsou originál US verze (doutníky) a pochybuju, že by se v nich minulý majitel šťoural... asi to teda bude u karbeců normální... Odstavení plynu bude teda s kanonádou :lol: , jen jsem měl strach, aby se nepodpálili sedla ventilů nebo tak něco...
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílení do výfuku

Příspěvek od Jerry »

Obsah fóra ‹ Technika ‹ Technika dle modelu ‹ VT 750 ‹ Karburátor a otevřené výfuky

Každá motka se chová trochu jinak, je to kus od kusu i když budou dvě stejné, každá má něco jiného už za sebou.
Celá soustava je od výrobce vyvážená, to znamená, že pokud otevřeš výfuky, měl bys přidat i vzduch a palivo. To znamená ideálně KN filtr, klidně ve formě do originálního airboxu, přetryskovat (karburátorový kit Dynojet) a nechat seřídit na stolici. Tím se dostane i několik koníků a Nm navíc. V reálu to dopadne tak, že po úpravě výfuků dáš KN filtr, možná si pohraješ více či méně si z bohatostí směsi a budeš jezdit.

Když jsem koupil VT750C r.v.98, pídil jsem se po zvýšení výkonu a zajel jsem za kluky do DK racing. Ti se koukli na motku od vrat (ještě v Podolí) a řekli, " to se nevyplatí ". A měli pravdu. Zlatá poučka tvrdí:" Objem ničím nenahradíš! Kup si větší! " Ale na to ses neptal.

Jsou motky co po výměně výfuku, nebo jeho úpravě jezdí dál, jako by se nechumelilo, jiné to nesou hůř. Známý měl na VT600 otevřené výfuky a s KN filtrem nechtěla kamarádit ať fělal co dělal (třeba špatně - nevím). Tak jsem ho od něj koupil a manželka byla spokojená. Karburátor a stříkačku srovnávat v tomto ohledu nemůžeš, oboje má však své příznivce.

PS: Podle popisu ty to neměla být Spiritka jak byla u nás prodávána od roku 2007, ale americký název pro v Evropě prodávanou Black Shadow.
Obrázek
herrm
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. zář 2016 11:19:08
Motorka: VT 750 Shadow Spirit
Povolání:
Bydliště: Krumvíř
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílení do výfuku

Příspěvek od herrm »

To Jerry: Jak píšeš, kdyby motorka měla laděné výfuky a zbytek beze změny, tak bych pochopil, že se vzteká :evil: ... takto mě po seřízení a výměně svíček napadly jen jiné trysky.

Jinak výkon neřeším, přešel jsem z GSX-R 1100 právě za účelem pohodové jízdy a zklidnění. Sice by to opravdu sneslo pár koníků navíc, ale Honda Black Widow se mi ze srovnatelných chopperů líbila nejvíc.
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílení do výfuku

Příspěvek od Jerry »

V pohodě, jen jsem chtěl, aby odpověď byla kompletní a to i pro ostatní čtenáře.
;)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „VT 750“