Chromovany vyfuk - udrzba

Odpovědět
Shad37
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. čer 2015 21:58:16
Motorka: VT600
Povolání:
Bydliště: RpR
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od Shad37 »

Zdravim vsechny,
jakym zpusobem se starate o chromovane casti Vasi moto? Puvodni majitel moji moto vyfuk osetroval asi "smirkovym papirem" nebo zubnim kartackem, protoze jsou na nem videt takove jmene ryhy a v mistech, kde je vysoka hustota techto jemnych skrabancu chrom ztraci lesk a je matny. Procetl jsem diskuzi a dle vycteni jsem poridil pastu od SONAXu na chrom a hlinik. Kde je povrch pouze zasly nebo ma mirnou oxidaci, tam funguje paradne, ale na popisovanych mistech na vyfuku se vubec nechyta. Zkousel jsem na kousku pouzit Silichrom, ten zafungoval a lesku se darilo docilit, u nej mi ovsem vadi, ze je abrazivni. Jeste me napadla myslenka to vzit vrtackou, ale nevim, jaky presne pouzit typ lesticiho kotouce, aby povrch utrpel co nejmene. Diky za kazdou odpoved.

MotoVšem

Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od Pjažák »

Chlapče,
pokud někdo dělá údržbu chromových částí smirkovým plátnem,tak je potřeba mu urazit ruce až u prdele a nebo aspoň :spank: :axe: !
To co píšeš je ztracený neřeš sedni a jeť.

A máme tu příběh - jedna nejmenovaná paní ,která byla VELMI čistotná byla majitelem nové Škody 120L bílé barvy. Po nějaké době se jí zdálo ,že víko motoru je zažloutlé a tudíž zašlé a v ten okamžik se zrodil NÁPAD. Když mám doma bílý SMALTOVANÝ dřez vemu písek na nádobí a nedá to ani moc práce a je jako nový! :spank:
Pokud víko motoru bylo předtím opravdu lehce zažloutlé no tak po jejím zásahu muselo do laku. :rofl: :duel: :rofl:
Pokud bude někoho zajímat co to bylo za paní ,tak osobně odpovím.

Přeji krásný den čabas P.
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od Jara Cimrman »

JESTLI TI SILICHROM ZAFUNGOVAL TAK TO S NÍM VYLEŠI. JÁ JSEM POUŽÍVAL ČISTÍCÍ VATU NEVERDUL ALE TA SE Z TRHU NĚJAK VYTRATILA. MÁM DOMA A VEMU SEBOU NĚJAKÝ VĚCI NA SRAZ A TAM TO ROZDÁM AŤ SE MI TO NEVÁLÍ DOMA. J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Shad37
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. čer 2015 21:58:16
Motorka: VT600
Povolání:
Bydliště: RpR
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od Shad37 »

Ta vata, je to tato?

http://www.motosp.cz/nevr-dull-specialni-vysoce-ucinna-lestici-vata-190-gramu-21283.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud ani ona nezabere, tak zkusim ten Silichrom (sundam pritom nejakou mikrovrstvu toho chromu, ale neni jineho zbyti) na posledni casti vyfuku a pak to pretahnu jeste tim SONAXem, abych to zakonzervoval. Kdybych to zkusil lestit nejakym filcem, kdo vi, jak by to dopadlo.
Uživatelský avatar
babouk
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09. dub 2014 10:22:42
Motorka: VT1100C3 Aero
Povolání:
Bydliště: Krašlovice/Vodňany
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od babouk »

Zdenek

Re: Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od Zdenek »

Vsaď na ten Silichrom protože Nevr-dull je jenom na vyleštění nepoškozených částí. Je to vlastně vata namočená v nějaké kapalině vonící nebo páchnoucí po petrolce.
Na leštění filcovými kotouči s nějakou pastou je dost odkazů na motorkářích jen teď nemám čas je hledat.
Kdyby to bylo na nový chrom neradi výfuky dělají protože jim to při sundávání starého zanese nádrž usazeninami z výfuku.
Zdenek
Uživatelský avatar
František
Captain
Příspěvky: 780
Registrován: pon 11. bře 2013 5:50:07
Motorka: VT 1300 CX
Povolání: osvč
Bydliště: Duchcov
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 29 x
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Chromovany vyfuk - udrzba

Příspěvek od František »

Zdarec já používám Chrom-Alu Nano od Sonaxu.Třeba v OBI.Okolo 100 kč.A bavlněnej hadr.FFF.
Odpovědět

Zpět na „VT 600“