Štartovanie

Odpovědět
buco306

Štartovanie

Příspěvek od buco306 »

Ahojte.
Mam problem so štartovanim po zime,moto nechce naskočiť,po zapnuti kľuča čerpadlo natiahne benzin štarter toči... až baterka sa vyštavi.Kupil som novu baterku,lebo stara bola už slaba.Predtim sme motorku roztahovali za autom a po dlhšej dobe chytla,ked už je zahriata,tak štartuje na brnk.Neviete čim to je?
Jedna sa o shadow vt 600,r.v 98.
Cdaka

Partsdepot

Uživatelský avatar
František
Captain
Příspěvky: 780
Registrován: pon 11. bře 2013 5:50:07
Motorka: VT 1300 CX
Povolání: osvč
Bydliště: Duchcov
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 29 x
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od František »

V týhle fázi dobít baterku a zkusit vyměnit podle mně uchcaný svíčky.FFF.
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od Jerry »

Tohle není baterkou, ale máš spadlý benzín. Už jsem to psal několikrát, po dlouhém stání připojím k normální baterii ještě autobaterii, abych té normální pomohl. Díky větší kapacitě autobaterie nedostane najednou takový zápřah a i motka točí o něco rychleji.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od Jara Cimrman »

Je možné že po delším stání zvodnatí benzín v karburátoru a pak to může dělat brykule. Zkusil bych katburátor vypustit aby si nabral čistý benzín, možná to pomůže. :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
buco306

Re: Štartovanie

Příspěvek od buco306 »

Cez tyzden vyskusam a napisem,Zatial vdaka.
Uživatelský avatar
Shiny
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 22:34:57
Motorka: Honda Shadow VT 750 CS
Povolání: Pracující důchodce
Bydliště: Dobřichovice Praha západ
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od Shiny »

Jen malá rada všem ohledně tohoto problému.
Pokud je prázdný karburátor z jakéhokoliv důvodu, at čištění nebo dlouhé stání motorky, nelze motku téměř nikdy normálně nastartovat, protože Honda má naprosto nejblběji ( i když z jedné strany pochopitelně ) vyřešeno napájení palivového čerpadla. Není to jako u auta nebo jiných značek motorek, to znamená, že zapneš klíček a nejdříve běží čerpadlo aby doplnilo prázdný karburátor a pak se vypne. Honda má napájení palivového čerpadla až když běží - nebo startuje motor - a je to přes relé přímo z CDI ( zapalování ), to znamená, až když vlastně zapalovací cívky dávají jiskru na svíčky. Je to z důvodu kdyby motorka padla a nezhasnul motor, aby nebylo neustále v chodu čerpadlo a nacákalo případně benzín.
To je i vysvětlení proč není slyšet při zapnutém klíčku čerpadlo, protože prostě ještě neběží.
Pomoc je snadná, dát někam obyčejné tlačítko zapojené jedním koncem někam na proud za klíčkem a druhý kontakt na čerpadlo. A pokud měl někdo prázdný karburátor jednoduše zapnout klíček zmáčknout tlačítko a počkat si až zvuk čerpadla skončí a pak má jistotu, že je karbec plnej a může začít startovat...a nebo hledat závadu proč nechce naskočit jinde..ale má jistotu, že karbec je plnej.
Jinak jak psal Jerry, musí být ještě jedna baterka aby dostatečně dlouho motorka startovala.
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od Jerry »

Startovat s přestávkama, aby jsi nezrušil startér - to zmiňuji jen pro jistotu!
Obrázek
Uživatelský avatar
Fata
Příspěvky: 11
Registrován: pon 18. bře 2013 22:45:38
Motorka: vt1100C (SC18)
Povolání:
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od Fata »

Ahoj všichni, to co popisoval Shiny (tlačitko na pumpu) jsem se snažil zapojit ,ale narazil jsem na problem jak to palivove čerpadlo zapojit když do něho vedou 4 dráty. Mohl by mi někdo poradit jak a kam to připojit? Zjistil jsem že dva dráty jsou + A -, ty zbyvající dva jsou spojene a na ně jde signal z Řj. Po spojeni tohoto dratu na + baterky se mi spalila pojistka k řj. Díky za rady
Cokoli se děje má nějaký důvod.
Odpovědět

Zpět na „VT 600“