Zrcatka s homologaci

Odpovědět
Shad37
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. čer 2015 21:58:16
Motorka: VT600
Povolání:
Bydliště: RpR
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Shad37 »

Zdravim vsechny,
jelikoz na svoji moto mam jiz zrcatka opryskana (chrom nedrzi), jsou to nejake OEM bez homologace, tak bych je rad nahradil necim novym. Moto je z roku 1992 a nemohu s jistotou najit jak original vypadaly. Zkusil jsem neco hledat a zda se, ze mely obdelnikovy tvar, jisty si ale nejsem. Z fotek nepoznam zda jiz nejde o nejakou custom upravu. Chtel bych je nahradit VICMAma, ktere by mely mit homologaci, ale ty jsou pouze kruhove. Vypada to, ze jsou pro modely 1998 a novejsi. S nejvetsi pravdepodobnosti mi nic jineho asi nezbude nebo je nejaka dalsi alternativa originalu? Nemam potrebu se pak na STK s nekym dohadovat.

At nezakladam dalsi vlakno. Nevim, kdy na moto byly delane ventily+karbec. Zkusil jsem se zeptat v Honda servisu a tam si to ceni na 3000kc, coz mi prislo dost. Jezdim sam a posledni spotreba byla pri pohodove jizde 3.1/100. Zase se rikam, kdyz ventily nejsou slyset a spotreba se drzi takto, jestli do toho vrtat? Nerad bych, aby se to zhorsilo.

Poradi nekdo? Predem diky.

MotoVšem

Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Jara Cimrman »

Zlom s homologací je šestý měsíc 2001. Po tomto datu je homologace na spoustu věcí nutná, ečka atd. Co se týká zrcátek je třeba aby se do něj vešel kroužek o průměru 7 cm. Vše další je zbytečné. Já jsem na žádné motorce homologaci na zrcátkách nikdy neměl a když jsem byl nyní na STK tak na to nikdo nekoukal, mám tam kulatá o průměru 12 cm
Ventily ti udělá nějaký šikovný garážista za pár stovek, 15 sací a 20 výfuk. :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Shad37
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. čer 2015 21:58:16
Motorka: VT600
Povolání:
Bydliště: RpR
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Shad37 »

Diky za odpoved. Jestli to teda dobre chapu, tak diky starsimu roku vyroby si tam muzu dat temer cokoliv a jedinou podminkou je velikost odrazove plochy zrcatka? To by bylo tim padem velmi dobre :-D
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Jara Cimrman »

Přesně tak. Zajel bych se pro jistotu na STK zeptat, hlavu ti neutrhnou a máš jasno. ZÁLEŽÍ TAKY NA JAKÝHO BLBA NARAZÍŠ J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Jerry »

Manželka měla VT600C r.v.1992 a měla tam hranatá zrcátka. Byl to dovoz z Německa, vše original a najeto 12000km, takže bych věřil, že origo byli hranaté. Co se týče Vicmy, osvědčilo se mi YACOMI z Pražského Braníku, kde mají i velký výběr přímo na prodejně. Jen na okraj, kupuju tam i olej a filtry a mají i dobrý výběr páček.
Zpátky k zrcátkům. Myslím, že to jsou tato - levé a pravé.
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Captain
Příspěvky: 780
Registrován: pon 11. bře 2013 5:50:07
Motorka: VT 1300 CX
Povolání: osvč
Bydliště: Duchcov
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 29 x
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od František »

Zdarec.Dneska jsem mluvil se známým z STK a oni vědí že jsou některé originály nijak značený takže tohle neřešej a taky měřej tím kroužkem jak psal víše Míla. A," a téměř cokoliv " v té brožuře co fasovali na posuzování stk mají zákaz pouštět zrcátka ve tvarech plamenů,křížů,ostrých hran a tak.V podstatě furt ale platí na koho narazíš.FFF.
Shad37
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. čer 2015 21:58:16
Motorka: VT600
Povolání:
Bydliště: RpR
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Shad37 »

Osadil jsem motku novymi, vetsimi zrcatky a je to mnohem lepsi, co se tyce rozhledu. S cim se ale stale potykam je problem s vibracemi zrcatek. Jakmile jedu rychleji nad 100km/h, tak ve zpetnych zrcatkach jiz diky vibracim neni skoro nic videt. Tento neduh se projevoval i se starymi zrcatky. Cetl jsem, ze existuji nejake adaptery proti vibracim primo pro zrcatka nebo lze dat zavazicka do riditek. Pomuze neco z toho nebo je to vlastnost techto stroju? Diky.
Shad37
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 04. čer 2015 21:58:16
Motorka: VT600
Povolání:
Bydliště: RpR
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcatka s homologaci

Příspěvek od Shad37 »

Jelikoz jsem stale nebyl se zrcatky spokojeny (neoriginaly) a jejich vibrace nad 100km byly takove, ze byly temere diky tomu nepouzitelne, tak jsem sedl k netu a zkusil jsem dopatrat originalni znaceni pro VT600 r.v.92. Pokud by se chtel nekdo vratit k originalum, tak kodova oznaceni HONDA jsou:
- leve 88120-MR1-000
- prave: 88110-MR1-000
Odpovědět

Zpět na „VT 600“