Celoroční svícení

Tiskové zprávy, testy, novinky atd.

Moderátor: Vedení klubu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Celoroční svícení

Příspěvek od Pjažák »

Neprůkazný efekt

Dopravní expert Kutín vidí v celoročním svícení nebezpečí i pro řidiče automobilů: "Když jedete v prudkém sluníčku a ještě vám v protisměru do očí svítí reflektory, může podle mne dojít ke krátkodobému oslnění. :clap: :rofl: :rofl: :rofl: Když se bavíte s dopravními policisty, řeknou vám, že přibývá čelních střetů, když řidič z nepochopitelných důvodů vybočil ze svého pruhu. Podle mne se to děje právě díky celoročnímu svícení," vysvětlil.

S tím však nesouhlasí primář oční kliniky Nové Butovice Jan Lešťák: :clap: "Když jedete v noci, tak se vám rozšíří zornička, aby na sítnici přišlo více světla. Tam k oslnění dojít může. Ve dne je ale zornička zúžená a když potkáte v protisměru auto, to množství světla není tak velké, aby mohlo nějak uškodit."

Kutín nicméně navrhuje, aby bylo povinné celoroční svícení ze zákona odstraněno. "Efekt celoročního svícení je neprůkazný. Stálo by za to zkusit na rok svítit podle starých pravidel a bylo by velmi zajímavé srovnat potom statistiky nehodovosti," řekl. "V Rakousku nechají na každém, zda bude chtít přes den svítit nebo ne. Já jsem třeba svítil již rok před novým zákonem," dodal Huml. Druhým argumentem, proč v Rakousku chtějí povinnost svícení zrušit je vyšší spotřeba aut a vyšší emise CO2.

Hynek Paštěka, Právo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pane EXPERTE Kutíne a co třeba změna přednosti na kruhovém objezdu na to máte taky názor? To je paskvil !!! Že prý to obce finančně zatěžuje protože je třeba vysadit spousta dopravních značek.A co když bude svítit prudké sluníčko a já přehlídnu změnu značení na kruháči jen proto že EXPERT má názor !!! (no co lidí je jak sraček).Pane EXPERTE rozhodnuto budu jezdit na motorce pouze v dešti a v chumelenici na tlumená světla abych Vás náhodou za prudkého sluníčka neoslnil :clap:.Dnes jsem se dočetl,že pan ministr dopravy vše ruší a bude vše po staru .To je zologická ! Je zajímavý,že prachy na idiotský ostrůvky uprostřed silnice jsou. Ještě že tu slavnou Unii máme vždyť by chodci ani nepřešli vozovku.

No a ty Rakušáci to jsou taky pacienti !!! Kdyby radši řešili migranty zdělovací prostředky do nás perou ,že se tu objevují infekční nemoci které tu díky očkování nemáme přes padesát let (vem si svýho psa mimo ČR čeká tě kolečko u veterináře psí pas atd) . Tyto lidé se svobodně pohybují po celé Evropě mají imunitu někde jinde .Kup si výlet do Afriky a napij se vody z kohoutku nebo si umyj ovoce a zaručuju, že si vysereš tlustý střevo a prdel budeš mít jako pavián.

No tak tomu říkám nakopnuti dne hurá do práce.
Čabas P.

SVĚTU MÍR

Partsdepot

Uživatelský avatar
Baron
Honorary Member
Příspěvky: 657
Registrován: úte 05. bře 2013 22:53:44
Motorka: KTM 1290 SuperAdventure S
Povolání: Faktótum
Bydliště: Velešín
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 3 x
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční svícení

Příspěvek od Baron »

Oslnění je ve dne blbost......je ovšem prokázáno, že lidské oko je orgán oklamatelný a vždy ho instinktivně přitáhne "výrazný bod". Neboli pokud pojede např. 5 aut s rozvícenými světly kromě jednoho tak toho jednoho velmi snado přehlídněš....protože je prostě nevýrazný.
...proto Rakušáci denní svícení už dávno zrušili ;)


....mno a paskvily našich zákonodárců snad radši ani nebudu cementovat :x
vita.hb
Příspěvky: 21
Registrován: ned 20. zář 2015 19:23:26
Motorka: VT750 DC Black Widow
Povolání:
Bydliště: Havlíčkův Brod
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 68
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční svícení

Příspěvek od vita.hb »

asi se nechám poučit - co máte všichni s těma kruháčema ?

když se začaly budovat, platila na nich klasicky přednost zprava - kupodivu praxe velice brzo ukázala, že se nám na kruháku hromadí auta a žádné nemůže ven. Asi i proto se začaly doplňovat cedule - dej přednost - aby to nějak fungovalo. Je to pár let, co tiskem proběhla zpráva, aby si řidiči uvědomili, že ta přednost je tam navíc - a že je v ČR stále pár kruháků, kde ta cedule není a kde tedy stále platí ta přednost zprava.
A teď to má být novina ?

-----
a jako perličku - jeden skutečně vytížený kruháč zde u nás ...
Odpovědět

Zpět na „Články“