Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrce

Moderátor: Vedení klubu

Odpovědět
Uživatelský avatar
czernitko
Příspěvky: 19
Registrován: stř 04. bře 2015 19:43:19
Motorka: VT1100C 86'
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrce

Příspěvek od czernitko »

Zdravím, před týdnem jsem si pořídil VT 1100C Shadow, r.v. 1986 a čeká mě spousta práce :)
Pusil jsem se do všemožného čištění, prohlížení a údržby. Podle anglického manuály od firmy Haynes nemám problém, ale jedna věc mě trápí - klíč, který k motorce mám, už je hodně ochozený, špatně se s ním startuje, nejde s ním moc otevírat ostatní zámky na krytu k nádrži a k úložnému prostoru v opěrce. Je potřeba ho nezasouvat do zámku úplně, což je dost na houby.
Dá se někde koupit samotná klíčová vložka a vyměnit ji v jednotlivých zámcích? Nebo se musím poohlédnout po celém novém zámku k zapalování? Na ebay jsem viděl sem tam nějaké staré kusy, ale podle fotek nevypadaly, že by byly ve výrazně lepším stavu než ten. který mám.
Pokud byste někdo měli tip na to, kde nějakou takovou vložku koupit a jak ji vyměnit, budu určitě neskonale vděčen!
Díky, Petr

MotoVšem

Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od Jara Cimrman »

Tady máš tvoji spínací skříňku i samotný klíč http://www.partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Honda/1986/VT1100C/204589/ Zkusil bych ještě nějakou specialku na klíče ale chce to tam zajet s motorkou aby jsi to mohl vyzkoušet. :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
czernitko
Příspěvky: 19
Registrován: stř 04. bře 2015 19:43:19
Motorka: VT1100C 86'
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od czernitko »

Super, díky moc! Poptám dostupnost a uvidíme, co z nich vypadne :)
Uživatelský avatar
Soptík
Příspěvky: 266
Registrován: sob 05. črc 2014 22:21:46
Motorka: Honda Shadow 750 Spirit
Povolání: Počítačový modelar
Bydliště: Huntířov u Jablone nad Nisou
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od Soptík »

Měl jsem podobný problém. Pokud je odhozené pouze klíč, dobrý "Klicar" ti vyrobí bez větších problému nový. Me je udělali v Liberci na počkání a perfektně funguji. Cena byla asi 150,- Kč

Soptik
Uživatelský avatar
czernitko
Příspěvky: 19
Registrován: stř 04. bře 2015 19:43:19
Motorka: VT1100C 86'
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od czernitko »

Klíčař zní nadějněji nežli (lehce kryptická) odpověď od partsdepot.cz:
"Dobrý den, spínačka 35100MG8007 cena 7511,- bohužel už se nevyrábí"
Nevím, jestli to znamená, že ji mají, nebo ji nemají, za tu cenu je mi to ale celkem jedno. :)
Zkusím se poohlídnout u místních klíčařů.
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od Jara Cimrman »

Já jsem ti pouze chtěl ukázat kde se díly na motorku dají koupit. To že díly Hondy stojí naprosto nesmyslný peníze je věc jiná ale to platí o všech japonských motorkách, je ale pravda že když se o motorku trochu dobře staráš tak toho moc nepotřebuješ. Nechat vyrobit klíč je ta nejschůdnější cesta ale jak jsem ti už psal, je tam třeba zajet s motorkou aby se to dalo odzkoušet a případně upravit. Najít specialku která umí autoklíče! Kdyby to nevyšlo tak jedině najít člověka který umí postavit vložku zámku. :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
SŮĎA
Secretary Officer
Příspěvky: 904
Registrován: pon 18. bře 2013 20:47:46
Motorka: VT 1100 C
Povolání:
Bydliště: Zdice
Udělil poděkování: 7 x
Obdržel poděkování: 21 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od SŮĎA »

Zkus to projet tady. Obvolat prodejce, třeba by někdo něco měl. Za nový origo díly chtějí fakt nesmysly..
Uživatelský avatar
Pjažák
Příspěvky: 467
Registrován: čtv 21. bře 2013 22:51:19
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Pjaha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 59
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od Pjažák »

Dnes jsem se vrátil z Asie a tak regauji až teď.

To co píšeš vypadá na vohoblovaný klíč a špatně říznutej.
Klíče se řežou tak,že se použije tvůj klíč a podle toho se vyřeže nový klíč.Pokud ten starý klíč je špatný,tak nemůžeš očekávat že nový bude OK naopak možná horší než ten původní.
Pozor nesmíš tam kde mají digitál přes PC,ale klasiku mašinu - kopírku.

Tak to bychom měli k výrobě klíčů.
Vyměnit vložky je absolutní kravina to rovnou vodpísskej!!!
Vem klíč zajdi tam kde klíče řežou (nepoužívej slovo frézování klíčů to používaj amatéři - klíče se řežou) havně NÉÉÉ obchodní centra kde sedí blbka a prodává přívěšky na klíče má problém říznout obyč klíč do vložky FAB .Chce to chlapa,kterej má aspoň půl mozku a jednu ruku pravou pokud má obě levý uteč !! :rofl:
Když vezměš klíč třeba od domu a zasuneš do zámkový vložky sám uvidíš kde je doraz klíče(vždy se dotkne bubínku vložky) a to samý máš u motky.
Je potřeba se domluvit aby Ti doraz udělal o to delší o co klíč musíš vysunout .Pokud by to s přídavkem přehnal a klíč nešel otočit nic se neděje dáš si klíč do svěráku a doraz budeš pomalinku pilovat až to bude chodit jak švýcary :super:

Jen pro tvoje info. 17 let jsem měl fa na bezpečnostní dveře namontovalo se jich cca 4,5tisíc - to není chlouba to jen kdyby někdo řekl že to nejde,tak já říkám že to JDE !!!
Hlavně se vyser na amatérský rady takový to ,že možná a kdyby. Kdyby teta měla koule byl by to strejda :rofl:
Když nevím nemluví (nepíšu)!!!!!!!
Jo tady někde na stránkách mám dojem že : technika dle modelu - VT600 -zaseklý klíč máš návod na udržbu vložek.
Hlavně žádnej volej ,sádlo,vazelínu atd. .....
Pokud by jsi někoho viděl tak ho vem tyčí nejlépe plnou kulatinou a do hlavy :axe: :spank: :rofl:

Čabas P.
Uživatelský avatar
czernitko
Příspěvky: 19
Registrován: stř 04. bře 2015 19:43:19
Motorka: VT1100C 86'
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od czernitko »

Jara Cimrman píše:Já jsem ti pouze chtěl ukázat kde se díly na motorku dají koupit.
Za odkaz díky, mají tam toho fakt neuvěřitelný množství... Hlavně mají uvedený OEM čísla dílů, podle toho už se na netu náhradní díly hledají o poznání líp! :)

Díky Pavle za obsáhlou odpověď! Zkusím se dneska dostat z práce jako člověk (před osmou večer) a obejít tady pár klíčařství. Vyzbrojem správným názvoslovím už třeba nebudu za totálního trotla :lol: Máme tady ve městě Tokoz, což je docela velká továrna na zámky, tak tam by se nějaké schopné ruce najít měly :)

Pe
Uživatelský avatar
czernitko
Příspěvky: 19
Registrován: stř 04. bře 2015 19:43:19
Motorka: VT1100C 86'
Povolání:
Bydliště: Brno
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka do zapalování/víka od nádrže/úlož. prost. v opěrc

Příspěvek od czernitko »

Tož jsem byl v pátek v podnikové prodejně firmy Tokoz a vskutku se tam našla ochotná paní, která věděla, co dělá. Doraz mi posunula o 0.6mm, což jsem si říkal, že musí stačit, a ono ne... Mno, tak až jim přijdou nové matrice, tak holt bude druhý pokus :-D
Jinak ta kopie taky funguje, ale pořád ji musím povysunout, aby šla otočit. Tak jako tak, aspoň už mám od motorky druhej klíč :)
Odpovědět

Zpět na „Sháním“