Výfuky

Odpovědět
Uživatelský avatar
sud
Příspěvky: 47
Registrován: úte 26. bře 2013 8:08:18
Motorka: VT 1100 SC43
Povolání:
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Výfuky

Příspěvek od sud »

Zdravím všechny kdo mě můžou poradit. Svoji 11ku jsem koupil s COBRAma - krásný zvuk , trošku problémy s vyleděním a za studena to neni ono .Ovšem múj problém je v intenzitě hluku. Chystám se do sousedních států a nerad bych v Chamu dostal stopku od četníků. Je možnost to u nás někde přeměřit a získat např. nějaký certifikát nebo to nějak přidusit? V mém servisu mi řekli, ať to neřeším, že laufy mají certifikaci, a že to na silnici nezměřejí, atd., atd. Díky za radu SUD


 ! Zpráva od: Moderátor
Přesunuto do správné sekce

Motopark

Uživatelský avatar
Baron
Honorary Member
Příspěvky: 659
Registrován: úte 05. bře 2013 22:53:44
Motorka: KTM 1290 SuperAdventure S
Povolání: Faktótum
Bydliště: Velešín
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 3 x
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od Baron »

Jak víš, že mají certifikaci? Máš na nich někde vyražen E-mark? Normu DOT ti nikdo neakceptuje.
Jezdím často Rakousko a Německo a opravdu to nezměří, ale vezmou nějakej klacek, vrazí ho do vejfucku a když se zarazí až o ventily tak máš problém.
Jiná praxe říká, že když budeš jezdit normálně a nebudeš to všude tůrovat, ale jen tak lechtat, tak si tě moc nebudou všímat. Vsázet na to ale nelze, protože když narazíš na blbce tak jsi stejně v háji.
Řešením mohou být tlumítka.
Jaký Cobry máš? Model? Fotečka?
Uživatelský avatar
sud
Příspěvky: 47
Registrován: úte 26. bře 2013 8:08:18
Motorka: VT 1100 SC43
Povolání:
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od sud »

Díky za odpověď.
Cestou z práce jsem se stavil v servisu, tam jenom protáhli obličeje když jsem se zeptal na tu certifikaci. Otázka zní co jsou tlumítka ? Představuji si to, jako když jsem před 35-ti roky vykuchal výfuk mustanga a nacpal tam drátěnku.
To ale asi nemyslíš. Předpokládám něco profi. To ale asi bude nutno přenastavit celý motor? A kde to seženu? Ideální by bylo něco vyndavacího a zas tam dacího, protože ten zvuk mi fakt chutná a u nás se to zatím neřeší. Čau SUD
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od Jara Cimrman »

Vděčné a věčné téma, výfuky, na bývalém fóru o tom byly napsány knihy ale to už asi není přístupné. Tlumící vložky se dají sehnat na některé typy výfuků a na cesty za hranice mít v garáži ještě origo. Výměna trvá půl hodiny. Jinak jezdit, jezdit a jezdit :chopper: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1545
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od Jerry »

Obrázek
Uživatelský avatar
Baron
Honorary Member
Příspěvky: 659
Registrován: úte 05. bře 2013 22:53:44
Motorka: KTM 1290 SuperAdventure S
Povolání: Faktótum
Bydliště: Velešín
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 3 x
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od Baron »

Mno....tak já vyjmu z příspěvku J.C. jen to přínosné k tématu :-|
na cesty za hranice mít v garáži ještě origo. Výměna trvá půl hodiny.
Mít ještě jedny laufy je fajn, ale znám spostu lidí, který jsou líný to přehazovat nebo je neseženou. Jinak je to ale ideální metoda.

Ted k těm tlumítkům. Přímo COBRA prodává pro svý laufy origo tlumítka. Není to až tak drahý...
Zkus se mrknout třeba SEM nebo SEM....to jen pro představu

Nevím jak jsi na tom s angličtinou, ale tady je jedno pěkný video kde to předvádí a vysvětluje. Pokud anglicky nevládneš nevadí...stejně se mrkni je to dost názorný na to, aby sis udělal představu.
Je to vyndavací a zastamdací a když je ještě obalíš tlumicí vatou tak to má celkem slušnej účinek.

V CZ je myslím dost firem, který to jsou schopný dovézt nebo sehnat..
Uživatelský avatar
František
Captain
Příspěvky: 785
Registrován: pon 11. bře 2013 5:50:07
Motorka: VT 1300 CX
Povolání: osvč
Bydliště: Duchcov
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 30 x
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od František »

Zdarec já dal do laďáků od Cobry ty tlumivky co dával vejš Jerry odkaz jsou vyndavací,páč jsou tam na 8ku šroubek.Dával jsem tam ty 20 cm dlouhý a na volnoběh se to stlumilo hodně.Na otevřenou je to furt hlučný ale za kopcema za to stejně moc brát nehodlám.A svinovací metr zasunou četníci asi jen 5cm.FFF.
Uživatelský avatar
sud
Příspěvky: 47
Registrován: úte 26. bře 2013 8:08:18
Motorka: VT 1100 SC43
Povolání:
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od sud »

Zdravím všechny, zvlště ty kteří mi radili,a díky. Domnívám se , že mám už dost informací abych to dořešil. Poslední otázkou je , jestli nebudu muset dolaďovat motor, protože s tím jsem se potýkl 3 roky.
Jinak Barone, fotečka bude i ksicht nahraju a určitě se ukážu na některé akci.Zítra asi ne -nemám oblek do těchto mrazů. SUD
Uživatelský avatar
Baron
Honorary Member
Příspěvky: 659
Registrován: úte 05. bře 2013 22:53:44
Motorka: KTM 1290 SuperAdventure S
Povolání: Faktótum
Bydliště: Velešín
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 3 x
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od Baron »

Jak na to zareauguje motor nevím. Ten si nechávám seřídit a naladit u kluků v DK Racing.
Tím, že tam dáš tlumítka snížíš logicky průchodnost laufů a zvedne se zpětný tlak.

Každopádně se pak poděl o zkušenosti, protože já budu tlumítka řešit v létě 8-)
Uživatelský avatar
sud
Příspěvky: 47
Registrován: úte 26. bře 2013 8:08:18
Motorka: VT 1100 SC43
Povolání:
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky

Příspěvek od sud »

Zatím jsem to nedořešil v servisu mi dali na zkoušku nějaké použité tlumítka (zadara) . Paradoxně se moto nejen trochu ztišilo, ale dokonce i motor mi přijde klidnější :o a přestal skoro střílet . Uvidíme. SUD
Odpovědět

Zpět na „VT 1100“