Vypnutí motoru za jízdy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 26
Registrován: ned 30. bře 2014 0:13:29
Motorka: VT1100 ACE C2 Shadow
Povolání:
Bydliště: Praha Řepy
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Vypnutí motoru za jízdy

Příspěvek od Lukas »

Zdravím lidi, tak mám už zase jednu zapeklitou otázečku..... Co dokáže vypnout elektriku do zapalování ( kromě čidla v stojanu ) ???
Pár dní zpátky jsem jel v noci se projet, vzal jsem to přez pěší zonu na andělu kde jsou takové vyšší stupnovitý retardery a když jsem na něj vyskákal trochu rychleji než normálně ( cca 30Km/h, normálně tam skoro zastavim, je to vážně hrb ), tak mi zdechla uplně mašina a nešla nastartovat. Zatlačil jsem ji ke kraji , skouknul pojistky, zahejbal s kabelama co jsou dosažitelné a vše v pohodě. Tak jsem ještě jednou zkusil nastartovat, než budu volat odtahovku a okamžitě chytla a od te doby najela už asi 400Km a bez problemu. ( Nevím jestli to může mít vliv, ale byla holka pěkně uhřátá, měla za sebou zrovna Prague night ride, ale cesta dolu k Vltavě ji už musela dostatečně ochladit ). Může tam odcházet nejaké relátko, nebo něco takového ?? Ale vliv na to měli určitě ty rány po přejetí retardéru.... ( nebo to byla neskutečná náhoda ). Jo a elektrika do budíků šla, svítilo mi normálně mazání a i neutrál. Je mi to záhadou, protože jinak kromě toho mého prapodivného chlazení, které jsem teď už konečně vyřešil novým čidlem na ovládání ventilátoru, je holka opravdu spolehlivá. Jen pro upřesnění, jedná se o stroj: VT1100 ACE (SC32) r.v.1995

Předem díky za každou radu :-D :-D

MotoVšem

Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí motoru za jízdy

Příspěvek od Jara Cimrman »

A nepohnul se ti při přejezdu retarderu jenom stojan a když jsi zastavil mohl třeba zkočit zpátky. Moc mě toho nenapadá. No a jestli jezdí, tak jezdi. :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí motoru za jízdy

Příspěvek od Jerry »

Když jsme měli na srazu Italy, zazlobili jim kontakty u cívek zapalování. Pakárna byla, že musela nádrž dolů.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor600
Příspěvky: 76
Registrován: pon 11. bře 2013 8:23:38
Motorka: VT 750 C4
Povolání:
Bydliště: Vavřineč 76 okr.Mělník
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí motoru za jízdy

Příspěvek od libor600 »

Zkontrolovat kabely z baterie v četně ukotření, přívod na startovací relé, z něj přívod ke starteru a z řídítek ze spínače starteru na startovací relé.
Uživatelský avatar
František
Captain
Příspěvky: 782
Registrován: pon 11. bře 2013 5:50:07
Motorka: VT 1300 CX
Povolání: osvč
Bydliště: Duchcov
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 29 x
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí motoru za jízdy

Příspěvek od František »

Čawes.
Stalo se mi něco podobnýho kdysi na šestce.Projít všechny spoje káblů,podotahovat,svorky očistit,prostříkat kontaktolem.Pak to bude určitě ok.FFF.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 26
Registrován: ned 30. bře 2014 0:13:29
Motorka: VT1100 ACE C2 Shadow
Povolání:
Bydliště: Praha Řepy
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí motoru za jízdy

Příspěvek od Lukas »

Tak stojánek urcite ne , mel jsem na něj podezření, ale to cidlo spíná až tak v uhlu 45 stupnu, tak moc by nespadnul dolu.
Kabelama jsem pohnul všema, ale vše drželo bez problemu , co šlo, to jsem dotáhnul.... Asi není špatnej nápad vše ještě jednou povolit, očistit a pak to dotáhnout znovu, jen tak pro jistotu, protože vizuálně je vše OK. Doufám že bude vše v pořádku a nebude to nic vážného :( Díky za rady a když něco najdu, tak napíšu.
A hlavně šťastnou a bezstarostnou jízdu :-D :chopper: :-D
Odpovědět

Zpět na „VT 1100“