VT 600 navrtání origo laufů

Odpovědět
Uživatelský avatar
randdaf
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. kvě 2013 21:03:12
Motorka: vt600
Povolání:
Bydliště: ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od randdaf »

Poradí někdo jak navrtat origo laufy. V archívu tu nějaké téma mělo být ale nejde zobrazit. Nebo někoho z okolí Ostravy kdo to dělá nebo dělal??? :chopper: :srot:



 ! Zpráva od: Admin
Téma přesunuto do správné sekce fóra.

MotoVšem

Uživatelský avatar
Baron
Honorary Member
Příspěvky: 657
Registrován: úte 05. bře 2013 22:53:44
Motorka: KTM 1290 SuperAdventure S
Povolání: Faktótum
Bydliště: Velešín
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 3 x
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od Baron »

Třeba takhle :super:

Fotka je z VT1100, ale princip je úplně stejnej.

Obrázek
Uživatelský avatar
Baron
Honorary Member
Příspěvky: 657
Registrován: úte 05. bře 2013 22:53:44
Motorka: KTM 1290 SuperAdventure S
Povolání: Faktótum
Bydliště: Velešín
Udělil poděkování: 2 x
Obdržel poděkování: 3 x
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od Baron »

Anebo úplně natvrdo úplně vyndat muflery :twisted:

[BBvideo 560,340][/BBvideo]
Uživatelský avatar
dědoušek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 18. bře 2013 18:18:52
Motorka: Yamaha XVS 1300 A Midnight star
Povolání: důchodce
Bydliště: Poteč, okr. Zlín
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od dědoušek »

Ano, oba způsoby, které tady uvádí Baron, jsou možné, ale ............... :shock:
- vyvrtání otvorů do zadní "zátky" výfuku - provedl jsem, zvuk se zlepšil, ale ne natolik, abych byl zcela spokojen.
- odfrézování korunkou (video) - je to dobrý způsob, ale pokud nemáš korunku příslušného průměru po ruce, nebo ti ji někdo nepůjčí, tak je to způsob dosti nákladný (cena korunky). Pořizovat si korunku kvůli odfrézování dvou laufů, tak to jsem zavrhl. :(
Řešení se našlo náhodně při mojí cestě do Bzence, kde jsem se o tomto zmínil kamarádovi a ten mne zavedl k mechanikovi, který (jak řekl kamarád) "dokáže všechno". Prostě a jednoduše tento chlapík pomocí nějakého přípravku, vytrhl tu zadní zátku i s tumící vložkou, vnitřní průměr výfiku zabrousil a během 15-ti minut bylo vše vyřešeno. A výsledek ? Moje naprostá spokojenost se zvukem, zlepšený výkon (hlavně odspodu) při nezměněné spotřebě. :clap:
Pokud bys měl cestu na Bzenec a hlavně zájem, mohl bych se pokusit tě na tohoto človíčka co "dokáže všechno" nakontaktovat. Snad by ses s ním dohodl.
Tak přemýšlej a měj se. :lol:
I v tomto věku stále v sedle :-D
Uživatelský avatar
randdaf
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. kvě 2013 21:03:12
Motorka: vt600
Povolání:
Bydliště: ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od randdaf »

Díky všem kteří mo poskytli radu a odkaz na video. Protože však korunku nemám a jak dědoušek piše je to nakladné, tak bych byl rád jestli by mi dědoušek pomohl a nakontaktoval mě na toho člověka z Bzence. Rád si kvůli tomu do Bzence výlet udělám ;-) už teď se těším na tu cestu zpět domu s upravenýmy laufy a krásným zvukem. :chopper:
Uživatelský avatar
dědoušek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 18. bře 2013 18:18:52
Motorka: Yamaha XVS 1300 A Midnight star
Povolání: důchodce
Bydliště: Poteč, okr. Zlín
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od dědoušek »

Rendo, ať to vyjde. Potom dej vědět, jak to dopadlo. :clap: :chopper:
I v tomto věku stále v sedle :-D
Uživatelský avatar
PINďour
Příspěvky: 83
Registrován: pon 11. bře 2013 9:43:31
Motorka: Honda Shadow 750 C4 Aero
Povolání:
Bydliště: Podebrady
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od PINďour »

Já jestli mužu přidat názor tak sem se tímto taky zabíval. Chtěl jsem zlepšit zvuk, ale nechtěl jsem otevřít výfuky. Dovolím si nesouhlasit, že vrtací korunky jsou drahý (teda pokud někdo považuje 150,- jako hodně tak se omlouvám). Udělal sem si vejlet do OBI pořídil korunku (stačí na dřevo) a doma odvrtal. Zvuk je slyšet až když přidám, při volnoběhu je to jako origo. Výkon ničím nenahradíš tak sem chtěl jen decent protože pak je to divnej zvuk. Je pravda, že já mám 750 a výfuk 2v1 a tam byl větší problém. Jo jinak já sem neodstranil celí tlumítko jako na tom videu, ale provrtal jsem přepážky.

Odkazy na vrtací koruky:
http://www.naradiprofi.cz/hitachi-vrtaci-korunka-21-mm-3879.html" onclick="window.open(this.href);return false; ... -3879.html ... -3879.html ... -3879.html
http://www.vrtaky-brusne-kotouce.cz/do-kovu/bimetalove-korunky/bimetalove-korunky.html" onclick="window.open(this.href);return false; ... runky.html ... runky.html ... runky.html
http://eshop.abrasiv.cz/vrtaky/vrtaky-a-frezy-do-dreva/pilove-vrtaci-korunky/bimetalova-pilova-vrtaci-korunka-hss-30-mm" onclick="window.open(this.href);return false; ... -hss-30-mm ... -hss-30-mm ... -hss-30-mm

snad ti to pomohlo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"co nedobrzdíš, to neukecáš"..
Uživatelský avatar
dědoušek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 18. bře 2013 18:18:52
Motorka: Yamaha XVS 1300 A Midnight star
Povolání: důchodce
Bydliště: Poteč, okr. Zlín
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od dědoušek »

Ať dělám, jak dělám, tak na těch tvých odkazech nemůžu žádné korunky v ceně 150 kč najít. Alespoň ne v průměru, který jsem potřeboval já, nebo který potřebuje on na šedivku 6OO. To znamená - celý (!!!) vnitřní průměr laufu. No a to, jak jsi to pořešil ty, tak jestli tomu dobře rozumím, tak je to zhruba ve výsledku řešení na té úrovni, jakou tady na fotu uvedl Baron. Otvory do zadní "zátky" výfuku. Ale to jsem přece psal, že s takovým řešením jsem nebyl zcela spokojený. Tak jsem nechal odstranit celou zadní vnitřní část výfuku i s tlumící vložkou. A to je přesně to, co jsem očekával. Ale je to pouze a jen můj názor na to, jaký zvuk jsem u mojí VT 1100 C chtěl mít. :clap: Taky s tím umím jet tak, abych nějak extrémě nebudil pozornost, ale když tomu naložím,tak ....... a to je ono. :tuk:
I v tomto věku stále v sedle :-D
Uživatelský avatar
PINďour
Příspěvky: 83
Registrován: pon 11. bře 2013 9:43:31
Motorka: Honda Shadow 750 C4 Aero
Povolání:
Bydliště: Podebrady
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od PINďour »

Jo jo pohodě, já měl taky ty korunky velikost 22 mm protože sem dělal jen ty vnitřky. Jak sem psal nechtěl sem budit až takový rozruch, ale chtěl sem to trošku opepřit. Já bych bohužel vyndat celý tlumítka nemohl protože mám výfuk 2v1takže to nejde. Ale jak píšeš odstranil si celý tlumítka (což já nemužu) a má to zvuk jaký si chtěl.Já bych bral možná i trochu víc hlučnější, ale zas na druhou stranu takhle to nikoho nemuže prudit a docela my to i vyhovuje. :super:
"co nedobrzdíš, to neukecáš"..
Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od Jara Cimrman »

PINďoure u výfuku co máš ty je to trochu složitější a aby jsi otevřel oba válce stejně je to trochu problém kvůli uspořádání uvnitř tlumiče. Na starém foru se to probíralo a Jerry měl k tomu nějakou malůvku jak to uvnitř vypadá. Počkej až připlave on se ozve :biker: J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
popinjay
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 21. bře 2013 8:44:05
Motorka: SHADOW 750 AERO, RC50
Povolání: mám
Bydliště: mám
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od popinjay »

kuk sem, tu je rez vyfukom na Aero 750 :

Obrázek
Uživatelský avatar
PINďour
Příspěvky: 83
Registrován: pon 11. bře 2013 9:43:31
Motorka: Honda Shadow 750 C4 Aero
Povolání:
Bydliště: Podebrady
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od PINďour »

Jo jo vím o tom, horní je asi 10cm a spodní asi 40 cm hlouba. Neboj taky sem to řešil.... :super: :super: ale dobrý přišel sem na to za pomoci Jerryho
"co nedobrzdíš, to neukecáš"..
Uživatelský avatar
Jerry
Member
Příspěvky: 1544
Registrován: pon 25. úno 2013 19:43:37
Motorka: VT1100C2 ACE
Povolání: řidič
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od Jerry »

Výfuk dva v jednom patří do VT 750, případně do VT1100 a proto příspěvek umístím tam.

Výfuky na VT 600:
Našel jsem si příspěvky na starém fóru a výsledek překopíruji sem. Tyhle obrázky kdysi dával Petr na starém fóru.
Jinak, podobné úpravy může mít každý svůj názor, když už, tak bych provrtal naskrz to tlumítko co je na posledním obrázku. Úprava je i pak méně nápadná. Já si naběhl podobně u výfuku 2 v 1 a chtěl trochu lepší zvuk. Ale tam to je trochu o něčem jiném. Dnes už vím, že to chtělo provrtat pouze zaslepení tlumítek. Přiznávám je po origo laufech, na druhou stranu jsem získal krásny hluboký zvuk, který snesou i sousedi a okolní okenní tabulky.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Uživatelský avatar
randdaf
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. kvě 2013 21:03:12
Motorka: vt600
Povolání:
Bydliště: ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od randdaf »

Tak kluci už mám origo lauf navrtaný. Sice jsem měl domluvený (přes dědouška, a za jeho ochotu mu znova DĚKUJI :tuk: ) výlet do Bzence, ale jelikož počasí posledních 14 dnů nedovolovalo podniknout delší výlet, a tak jsem se poptával po známých po bimetalové korunce o průměru 38, až jsem narazil na známého, který ji měl doma v garáži...... :srot: no a dle videa, který zde zde přiložili jsem se do toho pustil. 1 venkovní výfuk, byl hotov co by dup cca 5 minutek s aku vrtačkou..... no oproti origo zvuku už to bylo znát :tuk: jupííí jdu du druhého.... tady malá komplikace, jelikož přímému odvrtání vadí džák laufů. Takže klíč 12/13 povolit 6 matek posunout do strany a jupíííí jdu vrtat druhý lauf, :super: ..... po 5 minutách je i druhý lauf bet tlumiče..... dotáhnout zpět držák a povolené šrouby.....už jsem to chtěl startnout, ale říkám si synku vydrž dodělej to a pak to prubneš.... takže všeho všudy mi to zabralo 50minutek. Vercajk uklizen a jdu na to....když jsem to kopnul...hmm paráda :srot: krásný hluboký zvuk..... teď jen obava jestli to nebude nějak blbnout....jestli nebude třeba seřídit trysky či to přetryskovat..... 1 vyjížďka :chopper: a nádhera.... jsem spokojený, jak na volnoběh, tak i v záběru je zvuk o 100% lepší než origo zvuk a nebylo třeba ani s tryskama nic dělat .... i lidé se už otačejí co to přijíždí, a děti křičí páááni to je motorka, ale na druhou stranu to není až tak uřvané jako, jako laďáky, a jelikož bydlím v paneláku, tak jsem rád. Sousedi sice zjistili, že to mám nějak hlučnější, ale neřvou po mě..... Všichni jsme tedy spokojení. A to je důležité.... a nejvíce jsem spokojený já, jelikož moje šedivka už je v okolí slyšet :-) :chopper:

Díky všem za rady, pomoc a ochotu. A doporučuji každému, kdo chce mít lepší zvuk, si takto lauf upravit.
Zdárec kluci a ať nám to bublááááááá
Uživatelský avatar
popinjay
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 21. bře 2013 8:44:05
Motorka: SHADOW 750 AERO, RC50
Povolání: mám
Bydliště: mám
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x
Věk: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od popinjay »

skoda ze si to nenahral.
aby si aj ostatni mohli porovnat rozdiel pred a po vrtani.
skus to aspon teraz na mobil natocit.
Uživatelský avatar
dědoušek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 18. bře 2013 18:18:52
Motorka: Yamaha XVS 1300 A Midnight star
Povolání: důchodce
Bydliště: Poteč, okr. Zlín
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od dědoušek »

No tak vidíš, podařilo se. Paráda. ;) Jsem na to sám zvědavý. Snad se potkáme. Jedzdím dost na Bečvy a ty asi taky. Tak ať to jezdí ke spokojenosti. :clap:
I v tomto věku stále v sedle :-D
Uživatelský avatar
randdaf
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. kvě 2013 21:03:12
Motorka: vt600
Povolání:
Bydliště: ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od randdaf »

Ahoj... také mě to napadlo to natočit, sice ne jak to udělat, to už zde je, ale rozdíl zvuku před a po, a udělal jsem to. Ale z výsledku není nic moc poznat. Holt mikrofon mobilu není tak citlivý jak lidské ucho. Ze skutečným výsledkem jsem nad míru spokojen :super: , když bych se ale měl rozhodnout dle videa váhal bych.....
Teď jsem služebně mimo, tak až se vrátím hodím to sem. Ale spíš mě napadlo, v mobilu mám aplikaci na měření síly zvuku tedy decibelu. Origo už nezmeřím, ale změřím to teď a výsledek pisnu. No a pokud má někdo origo laufy a má androida, tak může změřit origo silu a napsat.

Tak jo Jardo....až se potkáme posedíme z výsledku jsem nadšený, jen můj batůžek není :lol: prý tam má vzadu moc velký rachot, tak jsem ji doporučíl na cestu špunty do uši :clap:
Uživatelský avatar
dědoušek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 18. bře 2013 18:18:52
Motorka: Yamaha XVS 1300 A Midnight star
Povolání: důchodce
Bydliště: Poteč, okr. Zlín
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 1 x
Věk: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od dědoušek »

to randdaf................Tak jo Jardo....až se potkáme posedíme z výsledku jsem nadšený, jen můj batůžek není :lol: prý tam má vzadu moc velký rachot, tak jsem ji doporučíl na cestu špunty do uši :clap:
:o Každá situace má své řešení. ;) Tak třeba pro ni můžeš pořídit jinou šedivku. S ucpanýma laufama. A budete jezdit hezky v koloně. :lol: :lol: :lol:
I v tomto věku stále v sedle :-D
Uživatelský avatar
randdaf
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. kvě 2013 21:03:12
Motorka: vt600
Povolání:
Bydliště: ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: VT 600 navrtání origo laufů

Příspěvek od randdaf »

:-D no jo Jardo... jo byla by to hezká myšlenka, ale kde na to brát a nekrást... a ještě k tomu má jen řidičák na malého fichtla. Tak holt buď ji do kolony pořídím babetu :biker: nebo si rozšíří Ačko a já si pak pořídim silnější šedivku a ji přenechám 600.... néé.... časem si zvykne....a po dalším srazu kde bude plno jiných laďaků zjistí, že ta naše šedivka až zas tak hlučná není. .....
Odpovědět

Zpět na „VT 600“