Přední vidlice

Odpovědět
Mára
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20. dub 2013 18:26:19
Motorka: Honda Shadow VT 600
Povolání:
Bydliště: Třinec
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Přední vidlice

Příspěvek od Mára »

Zdravím, potřeboval bych poradit s pružinami v přední vidlici. Měl jsem ji rozebranou na dešlí dobu než jsem myslel :roulette: a teď nevím jestli má byt ta pružina tou "stlačenější" stranou dolu nebo nahoru, díky moc za odpověď :chopper:

MotoVšem

Uživatelský avatar
Jara Cimrman
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. bře 2013 23:24:40
Motorka: SUZUKI DL 1000 STROM
Povolání: PENZISTA S VEDLEJŠÍMY PŘÍJMY
Bydliště: Nymburk
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední vidlice

Příspěvek od Jara Cimrman »

Myslím že tou stlačenější stranou dolů. alespoň to tak u spousty motorek bylo a je. J.C.
Život je krátkej a je potřeba si ho užít naplno
Uživatelský avatar
Beech
Honorary Member
Příspěvky: 506
Registrován: pon 11. bře 2013 11:16:56
Motorka: HD Super Glide Custom
Povolání: barový povaleč
Bydliště: Mar. Lázně
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Věk: 66
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední vidlice

Příspěvek od Beech »

Já dával progresový pružiny zn. Wirth a ty jsou to jakoby stlačenější nahoře.
Gabo
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. črc 2023 14:39:03
Motorka: VT 600 C Shadow
Povolání: Procesní inženýr
Bydliště: Nížkov
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední vidlice

Příspěvek od Gabo »

Dovolim si vytahnout jedno starsi téma. Repasuju vidli ze Shadow 600 z roku 1995. Manuál mám na motorky od roku 1997 a výš ale to by nemelo až tak vadit. Nicméně netusi nekdo, zda se v prubehu vyroby menila delka pruzin ve vidlici a k tomu odpovidajici vlozky? Mam motorku dovezenou ze Svycarska. Na ní jsou neorigo vidle, ale original vidlici jsem koupil s motorkou a ted ji repasuju a chci ji vratit zpet. Pokoušel jsem se různě info najít a neúspěšně.

Podle manuálu má mít pruzina volnou délku 333,9 mm, limit pro vymenu je 327,2 mm. Ja jsem ale nameril cca 310 mm. Zaverne zavity jsou spravne, pruzina nevypada, ze by ji kdokoliv rezal nebo jinak zlkracoval.
Navic podle rozpadu dilu ma mit motka nad pruzinou jednu vlozku (Na obrazku cislo 3), ale ja tam mam vlozky 2 - kratkou a dlouhou. Vypadaji obe stejne - jako by byly origo. Nicmene ani s jednozu vlozkou nema pruzina predepsanou delku - s vlozkama je to vzdy vice.

Obrázek

Potom se v manuálu píse, ze pro vyndani kluzaku je potreba povolit spodni Inbus a ktomu je zas potreba kluzak uvnitr podrzet pripravkem 07930-KA50100. Netušíte někdo, zda bude odpovídat matce M18 (tzn pro klíč 27) - vnitrni prumer trubky je cca 31,5 mm a takovato matka mi vychazi nejrozumeji. Kupovat ten pripravek se mi vzhledem cene moc nechce ... I tad jsem zkoušel rozměry různě hledat a neúspěšně.

Obrázek
Gabo
Příspěvky: 5
Registrován: úte 25. črc 2023 14:39:03
Motorka: VT 600 C Shadow
Povolání: Procesní inženýr
Bydliště: Nížkov
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední vidlice

Příspěvek od Gabo »

Dovolím si odpovědět, co jsme zistil náhodou při hledání elektroschémat.

pružiny i množství oleje se liší podle roku výroby, obrázek to osvětlí ...

Obrázek

Takže vidle co jsem koupil s motorkou asi není púvodní ale starší. Taky jsem našel, že kluzáky do roku 1992 jsou pravý a levý a neměli by být zaměněny a od roku 1993 by měli bý shodné. Bohužel pořád nemám vysvětlění dvou distančních vložek ...
Třeba to někomu pomůže
Odpovědět

Zpět na „VT 600“